Pijarska na Wojewódzkiej Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2022/2023

Uczniowie Pijarskiej SP ora Pijarskiego LO reprezentowali powiat łowicki w Finale Wojewódzkim Indywidualnych Biegów Przełajowych. Zawody odbyły się 29 września w Uniejowie na Kompleksie Boisk Piłkarskich im. Wł. Smolarka.

W Igrzyskach Dzieci dziewcząt czyli klasy 4-6 wystartowała Maria Wolska z klasy 6a. W gronie 84 najlepszych zawodniczek z województwa łódzkiego, Marysia zajęła 27 miejsce z czasem  4:36min na dystansie 1000 m.

Bartosz Pilichowski z klasy 5a w Igrzyskach Dzieci chłopców biegnąc również 1000 m, zajął 51 miejsce z czasem 4:16 min, na 81 startujących.

W Licealiadzie Szkolnej Pijarskie LO reprezentowało dwóch uczniów klasy 1. Chłopcy biegli w gronie 56 zakwalifikowanych zawodników na dystansie 1500 m. Szymon Pilichowski zajął wysokie 14 miejsce z czasem 5:12 min. Patryk Banaszczak z czasem 5:48 min uplasował się na 43 miejscu.