Pijarski „koncert” biegowy na zakończenie sezonu wiosennego

Lepszego zakończenia startów w sezonie wiosennym nie mogli sobie wymarzyć pijarscy biegacze, bowiem w piątek 19 czerwca wystartowali w XIV Bielawskich Biegach Ulicznych i wszyscy wrócili z nich z medalami oraz wartościowymi nagrodami rzeczowymi w biegach indywidualnych, a na dodatek zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej szkół gimnazjalnych, za co otrzymali piękny pamiątkowy puchar ufundowany przez starostę powiatu łowickiego.

Na zawody do Bielaw pojechało sześcioro uczniów Pijarskiego Gimnazjum: Julia Macho, Joanna Radosz, Róża Iwańska, Aleksandra Filipowicz, Gabriela Włodarczyk i Leonard Siekiera. Wystartowali w trzech kategoriach zajmując następujące miejsca:

W kategorii dziewcząt klas I gimnazjum na dystansie 800 m zwyciężyła Aleksandra Filipowicz, a Gabriela Włodarczyk zajęła 2. miejsce.

W kategorii dziewcząt klas II-III gimnazjum również na dystansie 800 m zwyciężyła Joanna Radosz, 2. miejsce zajęła Julia Macho, a na 3. pozycji, po znakomitym finiszu, przybiegła do mety Róża Iwańska.

Leonard Siekiera wystartował w kategorii chłopców klas II-III gimnazjum na dystansie 1000 m i mimo uciążliwego przeziębienia nie dał szans rywalom zwyciężając ze sporą przewagą nad drugim zawodnikiem.

Pijarscy biegacze stanowili małą liczebnie grupkę w tych zawodach, ale bardzo wysokie miejsca indywidualnie sprawiły, że zgromadzili w klasyfikacji drużynowej najwięcej punktów.

Trzeba wyraźnie podkreślić wyjątkową gościnność gospodarzy tej imprezy biegowej, czyli Urząd Gminy w Bielawach oraz Gimnazjum im. Józefa Chełmońskiego w Bielawach, a także znakomitą organizację tych zawodów. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali od organizatorów soki oraz batony, a ci, którzy zajęli miejsca na podium w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami, medalami oraz wspaniałymi nagrodami rzeczowymi.

Kończący się sezon wiosenny był bardzo udany dla pijarskich biegaczy. Wystartowali w dziewięciu imprezach biegowych, w których zajęli łącznie 44  miejsca na podium, w tym 19 zwycięstw. Znakomitą formą błysnęła Julia Szymkowicz, czyli zawodniczka, która posiada największy dorobek biegowy (37 medali w ciągu czterech lat), bowiem w siedmiu wiosennych startach, aż pięciokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium.