Pijarzy ze złotem w Powiecie i brązem w półfinale wojewódzkim w piłce siatkowej.

28 lutego 2019r. rozpoczęła się przygoda chłopców z Pijarskiej Szkoły Podstawowej Królowej Pokoju z piłką siatkową w zawodach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W rundzie miejskiej drużyna złożona tylko z uczniów klas ósmych, wystartowała po raz pierwszy rywalizując z kolegami z pozostałych szkół Łowicza. Dzięki cierpliwej grze i konsekwencji w wypracowanych elementach, udało sie wywalczyć awans z trzeciego miejsca do rundy powiatowej.

Nasi zawodnicy wraz z nauczycielem, który ich przygotowywał panem Damianem Górskim, mieli tydzień, aby odrobić „pracę domową” i przygotować się do rundy powiatowej. Ich praca zaowocowała ogromnym sukcesem. Grając konsekwentnie i wytrzymując presję gospodarzy, zdołali sprostać stawianym wymaganiom. Zwyciężyli we wszystkich spotkaniach, a najwięcej emocji z punktu widzenia zawodników, jak i opiekuna przyniósł im mecz finałowy. Spotkanie w pierwszym secie rozegrane punkt za punkt zakończyło się zwycięstwem 21:18 dzięki bezbłędnej grze w końcówce seta. Drugi set to była już zupełnie inna historia, do stanu gry 3:2 dla Pijarskiej, gra była wyrównana, od tego momentu na zagrywkę wszedł uczeń naszej szkoły Oskar Klimkiewicz, który wykonując konsekwentnie zagrywkę, zdobywając cztery asy serwisowe oraz będąc wspieranym przez perfekcyjnie grających w obronie i kontrze kolegów, zszedł z zagrywki przy stanie 18:3 dla Pijarskiej Szkoły Podstawowej. Pomimo tak komfortowego wyniku w finałowym secie nasi zawodnicy nie stracili czujności i całe spotkanie zakończyli zwyciężając 21:7 w drugim secie, a w całym spotkaniu 2:0. Jest to ogromny sukces naszych podopiecznych, ponieważ udało im się historycznie obronić Mistrzostwo Powiatu zdobyte przez ich kolegów rok wcześniej.

Zdobyte mistrzostwo zagwarantowało awans do półfinału wojewódzkiego, który odbył się 13 marca w Rawie Mazowieckiej. W trakcie półfinałów reprezentacja Pijarskiej Szkoły Podstawowej Królowej Pokoju wywalczyła trzecie miejsce wygrywając mecz na pocieszenie 2:1 i zdobywając brązowy medal półfinałów wojewódzkich w piłce siatkowej chłopców.

Warto wspomnieć, iż wśród przeciwników, z którymi mieli się mierzyć nasi uczniowie w zawodach, większość drużyn wspierana była, albo całkowicie się składała z uczniów klas trzecich gimnazjum. Co daje duży powód do dumy, ponieważ uczniowie klas ósmych pokazali, że można przełamać stereotyp i wygrywać ze starszymi od siebie, dzięki determinacji i konsekwencji w wykorzystaniu wypracowanych umiejętności. Osiągniętego historycznego wyniku serdecznie gratulujemy uczniom. Życzymy kolejnych sukcesów w przyszłości.

Drużyna wystąpiła w składzie: kapitan Kacper Oraś, Konrad Kaźmierski, Maciej Kleszcz, Oskar Klimkiewicz, Dominik Kwintal, Antoni Linkowski, Jan Miziołek, Dominik Nowak, Łukasz Włudarczyk, Piotr Dąbrowski.

Opiekun grupy: mgr Damian Górski