Piłkarze ręczni wicemistrzami powiatu

W dniu 27 października 2015 r. w hali OSiR nr 2 w Łowiczu odbywała się miejska Gimnazjada w piłce ręcznej chłopców rozgrywana w ramach zawodów Szkolnego Związku Sportowego. W zawodach udział wzięło 5 łowickich gimnazjów, w tym nasze Pijarskie Gimnazjum Królowej Pokoju. Drużyny, które zajęły pierwsze trzy miejsca uzyskiwały prawo startu w kolejnym etapie rozgrywek czyli zawodach powiatowych. Nasza reprezentacja zajęła 2 miejsce w związku z czym w dniu 5 listopada ponownie udaliśmy się na halę OSiR nr 2.

W tym dniu również do zawodów przystąpiło 5 drużyn. W pierwszym meczu grupowym przyszło nam zmierzyć się z Gimnazjum w Kompinie, z którym do przerwy przegrywaliśmy 1:3, lecz ostatecznie po trudnym pojedynku wygraliśmy 4:3. Następne spotkanie to dość łatwe zwycięstwo z Gimnazjum nr 1 w Łowiczu wynikiem 7:3, aby następnie spotkać się w półfinale z drużyną z Popowa. Tym razem spotkanie również zakończyło się naszym zwycięstwem 7:3, więc ponownie jak w zawodach miejskich w finale przyszło nam zmierzyć się z Gimnazjum nr 2 w Łowiczu. Mecz ten był bardzo wyrównany. Do przerwy przegrywaliśmy wynikiem 2:4, żeby tuż po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania rzucić przeciwnikom 3 bramki w niecałe 40 sekund. Dalsza gra to już bardzo zacięte spotkanie i gra bramka za bramkę. Ostatecznie po bardzo wyrównanym meczu musieliśmy uznać wyższość przeciwnika, który wygrał bramką rzuconą w ostatnich sekundach, a mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 7:8. Tym samym nasi chłopcy zajęli 2 miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w piłce ręcznej chłopców. Należy również nadmienić iż nasz zawodnik Kamil Papiernik został królem strzelców turnieju zdobywając w 4 meczach 12 bramek.