EUROPA W NASZYCH SZKOŁACH DZIĘKI PROGRAMOWI COMENIUS

Pijarskie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące Królowej Pokoju w Łowiczu uzyskało dofinansowanie z Unii Europejskiej  dla działania w ramach  międzynarodowego programu COMENIUS – Wielostronne Partnerskie Projekty Szkół,  tytuł projektu –  „Testing tastes to fight obesity”. Projekt obejmuje lata 2013 – 2015. 

W tym okresie uczniowie i nauczyciele ze szkół w  sześciu krajach  – Hiszpania, Niemcy, Rumunia, Włochy (Sardynia), Turcja, Polska, będą za pośrednictwem strony internetowej projektu oraz w trakcie wizyt partnerskich uczestniczyć w szeregu działań  mających na celu realizację zadań projektu.  

Do zadań tych należy poznawanie nawyków żywieniowych młodzieży oraz kuchni regionalnej w ww. krajach, a także ich analiza pod względem kulturowym, geograficznym, religijnym, a przede wszystkim zdrowotnym. 

Koordynator projektu w Pijarskim Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym Królowej Pokoju (p. Iwona Jóźwiak) zaprosiła już do współpracy środowisko nauczycieli, uczniów i ich rodziców.

Do końca bieżącego tygodnia, tzn. do 11 października 2013r,  wyłoniona zostanie lista 25 uczniów zaproszonych do bezpośredniej współpracy. Każdy z tych uczniów weźmie udział w jednej wizycie partnerskiej oraz będzie zobowiązany do przyjęcia u siebie w domu w przyszłym roku szkolnym (zimą) jednego ucznia z wymiany.

Iwona Jóźwiak

Prezentacja filmowa uczestników z naszej szkoły

Testing Tastes to Fight Obesity – projekt