Jak co roku w okresie Wielkiego Postu Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego podjął inicjatywę zbiórki artykułów spożywczych i chemicznych w gimnazjum i liceum, oraz artykułów dla domu dziecka w szkole podstawowej.
W tym roku 7 rodzin uczniów naszych szkół otrzymało wsparcie w postaci paczek zawierających żywność i artykuły przemysłowe.
Niektórzy byli bardzo zaskoczeni odbierając ode mnie telefon- twierdząc, że „są zdziwieni, że wciąż o nich pamiętam”. Niektórzy mieli łzy w oczach, inni szczery uśmiech na twarzy, czym spowodowali uśmiech także i na mojej twarzy. W takich właśnie sytuacjach potwierdza się założenie, że dużo człowiekowi do szczęścia nie jest potrzebne. Tylko i aż uśmiech drugiej osoby, który jest bezcenny.
W środę tj. 19 kwietnia 2017 r. została zawieziona także odzież, artykuły żywnościowe i chemiczne dla Domu Dziecka przy ul. Drużynowej 9 w Łodzi. Zbiórka była poprzedzona kontaktem telefonicznym z placówką w celu ustalenia najpilniejszych potrzeb. Okazało się, że zgłosili zapotrzebowanie na ubrania- także używane, w dobrym stanie, środki do pielęgnacji dzieci i niemowląt, żywność i mleko dla niemowląt, ręczniki kąpielowe, które zakupiła szkoła oraz na zabawki do piasku.
Okazało się, że bardzo duża część dzieci i młodzieży wraz z Rodzicami zaangażowali się w tę akcję, za co jestem bardzo wdzięczna. Cieszę się, że znaleźli się Rodzice i uczniowie, którzy sami szukali ze mną kontaktu lub z o. Dariuszem Lorencem, aby móc przekazać zakupione rzeczy. Mam także nadzieję, że Ci którzy nie mogli lub nie zechcieli się włączyć w tegoroczną akcję, zrobią to w roku kolejnym.
Dziękuję zatem za owocną współpracę, słowa uznania i uśmiech jakim obdarzacie mnie na lekcjach i korytarzach szkolnych. Dzięki nim wiem, że to co robię ma sens.
Kamila Stępień.