Popis pijarskich biegaczy w Bolimowie

Zdjęcie użytkownika Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu.Aż 8 medali zdobyli biegacze UKS „Pijarskiego Klubu Sportowego” podczas XIII Bolimowskiego Biegu po Zdrowie, który odbył się we wtorek 03.10.2017 r. w Bolimowie.

Złote medale zdobyli: Bartosz Lus w kategorii klas III-IV szkół podstawowych na dystansie 750m, Maja Czerwińska w kategorii klas V-VI szkół podstawowych na dystansie 750m, Konrad Kaźmierski w kategorii klas VII szkół podstawowych na dystansie 1500m oraz Michał Sobczak w kategorii gimnazjalistów na dystansie 1500m.

Zdobywcami srebrnych medali zostali: Jan Filipowicz w kategorii klas V-VI szkół podstawowych na dystansie 1000m oraz Gabriela Włodarczyk w kategorii licealistek na dystansie 1000m.

Brązowe medale wywalczyli: Sylwia Kazimierczak w kategorii licealistek na dystansie 1000m oraz Jan Bryła w kategorii licealistów na dystansie 1500m.
Tuż za podium w swoich kategoriach znaleźli się Julia Macho (4 miejsce) oraz Jan Kaźmierski (5 miejsce).

Zawody były znakomicie zorganizowane. W każdej kategorii nagradzano 6 najlepszych zawodniczek i zawodników. Ci, którzy stanęli na podium otrzymali medale i nagrody rzeczowe, a pozostali drobne upominki rzeczowe.

W kategorii gimnazjum prowadzona była dodatkowo klasyfikacja drużynowa. Pijarskie Gimnazjum reprezentowało tylko dwóch biegaczy, ale zgromadzili oni taką liczbę punktów, która wystarczyła do trzeciego miejsca w tej klasyfikacji.