Popisowy występ pijarskich biegaczek w Bielawach

Znakomicie zakończył się start pięciu dziewcząt Pijarskiego Gimnazjum  w XIII Bielawskich Biegach Ulicznych, które odbyły się 23 czerwca.

W kategorii klas I gimnazjum na dystansie 800 m wystartowały trzy nasze zawodniczki i zajęły 3 najwyższe miejsca. Z ogromną przewagą zwyciężyła Joanna Radosz, druga była Róża Iwańska, a na trzeciej pozycji przybiegła do mety Martyna Wojtczak.

W kategorii klas II-III gimnazjum, na takim samym dystansie, wystartowały dwie nasze biegaczki i one również zdominowały swój bieg. W pięknym stylu zwyciężyła Julia Szymkowicz, a drugie miejsce, po znakomitym finiszu, zajęła Julia Macho.

W nagrodę dziewczęta otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci nośników pendrive. Ponadto w klasyfikacji zespołowej szkół gimnazjalnych nasze zawodniczki zajęły drugie miejsce i z tego tytułu otrzymały w nagrodę pamiątkowy puchar.

Wracając z zawodów zwycięskie dziewczęta z Pijarskiego Gimnazjum zwiedziły miejscowość Walewice, a w niej między innymi pomnik upamiętniający poległych żołnierzy w Bitwie nad Bzurą, stadninę koni wraz z pięknym pałacem i przylegającym do niego parkiem, a w dalszej kolejności zatrzymały się na chwilę w Chruślinie, aby zobaczyć niewielki Kopiec Kościuszki usypany w 1917 roku przez społeczność tej miejscowości.