Rekordowa liczba medali pijarskich biegaczy w Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Aż 9 medali, w tym 3 złote, 5 srebrnych i 1 brązowy, wywalczyli biegacze szkół pijarskich w Mistrzostwach Powiatu Łowickiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się 16 września na łowickich Błoniach.

Złote medale i tytuły mistrzowskie zdobyli:

• Bartosz Lus na dyst. 1000m w kategorii chłopców klas IV-VI,
  • Szymon Pilichowski na dyst. 1500m w kategorii chłopców klas VII-VIII,
  • Łucja Błaszczyk na dyst. 1000m w kategorii licealistek.

Zdobyciem srebrnych medali mogą się pochwalić:

• Maria Lendzion na dyst. 1000m w kategorii dziewcząt klas IV-VI,
  • Wojciech Żyto na dyst. 1000m w kategorii chłopców klas IV-VI,
  • Maria Wróblewska na dyst. 1000m w kategorii dziewcząt klas VII-VIII,
  • Maja Czerwińska na dyst. 1000m w kategorii licealistek
  • Jan Filipowicz na dyst. 1500m w kategorii licealistów.
  • Brązowy medal na dyst. 1500m w kategorii licealistów wywalczył Miłosz Chlebny.

Spośród 15-osobowej reprezentacji szkół pijarskich, 13 osób uzyskało awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 29 września w Bełchatowie. Oprócz medalistów awans wywalczyli: Antoni Wolski (4.miejsce) i Jagoda Znyk (5.miejsce) w kategorii klas VII-VIII, a także Wiktoria Kosmowska (4.miejsce) i Zuzanna Skomiał (5.miejsce) w kategorii licealistek.