Rekordowy rok pijarskich biegaczy

Biegacze UKS Pijarskiego Klubu Sportowego zakończyli starty przewidziane w 2016 roku. Mijający rok był najbogatszy w osiągnięcia ze wszystkich dotychczasowych. Od marca do listopada wystartowali łącznie w 23 imprezach biegowych, w których zdobyli 101 miejsc na podium, w tym 35 zwycięstw.

Do najwartościowszych osiągnięć można zaliczyć 8 medali w Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych, w tym 2 złote (Julia Szymkowicz i Jakub Szram), znakomitą postawę dziewcząt LO w sztafetowych biegach przełajowych, które zwyciężyły w etapie powiatowym i rejonowym, a w finale wojewódzkim, biorąc w nim udział po raz pierwszy w historii szkoły, zajęły 6.miejsce wypełniając warunek regulaminowy do otrzymania stypendium sportowego.

W sposób szczególny należy podkreślić 4 zwycięstwa Julii Szymkowicz w biegach długich na dystansie 5 km. Były to 2 zwycięstwa w klasyfikacji open kobiet oraz 2 zwycięstwa w kategorii wiekowej M16, czyli 16-19 lat. Ponadto podczas biegu w Aleksandrowie Łódzkim Julka przebiegła dystans 5 km w czasie 22,25 min. (średnia na 1 km – 4,29 min.).

Biegi długie upodobał sobie również Jakub Szram. Podczas biegu w Warszawie na dystansie 10 km ustanowił wartościowy rekord życiowy wynikiem 37,20 min., natomiast dystans 15 km w Bełchatowie pokonał w czasie 58,33 min. (średnia na 1 km poniżej 4 min.). Największym osiągnięciem Kuby w biegach długich było zwycięstwo w kategorii M16 w całym cyklu Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego (9 biegów długich) w 2016 roku.

Bardzo optymistyczny jest fakt, że grupa pijarskich biegaczy jest coraz większa i pojawiają się w niej kolejni utalentowani młodzi ludzie chcący spróbować swych sił w biegach. Najmłodszym i bardzo obiecującym zawodnikiem jest 8-letni Bartuś Lus z II klasy szkoły podstawowej.

Godne podkreślenia jest również to, że wśród coraz większej liczby absolwentów szkoły zasłużonych dla pijarskich biegów, zdarzają się tacy, którzy mimo studiów nie porzucają biegania i nadal trenują oraz startują pod szyldem Pijarskiego Klubu Sportowego. Taką zawodniczką jest Ania Wojciechowska, studentka trzeciego roku warszawskiej uczelni, która w dwóch biegach długich zdobyła srebrny i brązowy medal, a jej obecność na treningach i zawodach ma bardzo pozytywny i motywujący wpływ na młodszych biegaczy.