Dnia 1 października 2014 roku klasa 3 wraz z wychowawcą panią Martyną Dąbrowską była na wycieczce w sadzie w miejscowości Zabostów Mały, gościli ich państwo Modelewscy.
Swoje relacje zapisywali w zeszytach. Zajęcie w terenie, w sadzie, wymagały od nas myślenia , na fiszkach wykonywaliśmy kolejne zadania.
Odrysowywaliśmy korę drzew i opisywaliśmy gatunki wybranych roślin, ich wiek i wygląd oraz owoce, wypisywaliśmy wyrazy skojarzone z miejscem pobytu.
Potem mieliśmy ognisko, piekliśmy kiełbaski. Bawiliśmy się w różne zabawy. Po smakowitych kiełbaskach, chlebie (upieczone samodzielnie przez każdego z nas) był deser -pyszna szarlotka upieczona przez mamę naszej koleżanki Panią Anastazję. Popijaliśmy te smakołyki sokiem z jabłek z tego sadu. Następnie odbyły się zawody biegowe. Nagrodą były dorodne dynie. Jako pierwsze biegały dziewczyny, następnie chłopcy. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Maja, a wśród chłopców Piotrek. Gdy skończyła się zabawa, zaczął padać deszcz. Schowaliśmy się pod wiatą. Wchodziliśmy również do chłodni, w której przechowuje się jabłka. Było w niej bardzo zimno.
Mogliśmy poznawać piękno przyrody i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Myślę ,że taki wyjazd i lekcja w terenie podobała się każdemu z nas. Może w przyszłości namówimy Panią na taką lekcję jeszcze raz.
Uczniowie klasy III : Jan Siurek, Magdalena Filipowicz, Maja Czerwińska, Róża Modelewska, Magdalena Ciesielska, Zuzanna Lus, Jan Filipowicz