Siatkarze Pijarskiego Gimnazjum z drugim miejscem na półfinałach wojewódzkich

Zdjęcie użytkownika Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu.Bardzo dobrym wynikiem mogą pochwalić się uczniowie reprezentujący Pijarskie Gimnazjum Królowej Pokoju. Nasi gimnazjaliści tuż przed feriami zimowymi wzięli udział w pierwszej rundzie zmagań, gdzie bez straty seta pokonali wszystkie szkoły z miasta.

Druga runda, etap powiatowy, w którym spotkało się sześć szkół z czterech obwodów, zapowiadała się bardzo ciekawie. Turniej odbył się z podziałem na grupy, po trzy drużyny w grupie. W drodze do finału gimnazjaliści mieli bardzo wyrównany mecz na otwarcie turnieju, lecz sprostali presji i zwyciężyli bez straty seta.

Po pierwszym meczu na „rozruch”, pewnie zwyciężyli ze wszystkimi przeciwnikami 2:0 i dopiero w meczu finałowym rundy powiatowej rozegrali mecz, który prezentował bardzo ciekawe i trzymające w napięciu widowisko. Najbardziej emocjonujący okazał sie pierwszy set, który zakończył się stanem 27:25 dla pijarskich siatkarzy. Drugi set dzięki wyciągniętym wnioskom i wyeliminowaniu błędów z pierwszego seta, przebiegł pod znakiem pełnej kontroli ze strony reprezentacji naszej szkoły. Gimnazjaliści z Pijarskiego Gimnazjum bez przegranego meczu i straty seta zwyciężyli i zajęli pierwsze miejsce w rundzie powiatowej Igrzysk Młodzieży Szkolnej, co zagwarantowało im awans do półfinałów wojewódzkich w piłce siatkowej.

Dnia 23 lutego odbył się turniej półfinałowy w Rawie Mazowieckiej. Już na samym początku los nie był szczęśliwy dla naszej drużyny, gdyż w przyjętym systemie rozgrywek wylosowali mecz w forrundzie, co sprawiło, że jeśli pierwszy mecz zakończy się przegraną, to pijarzy odpadają z rozgrywek. Chłopcy sprostali jednak presji, pewnie wygrali z drużyną z Lipiec Reymontowskich 2:0 i zakwalifikowali się do półfinałów turnieju. Kolejnym przeciwnikiem była faworyzowana już od momentu losowania drużyna z Żychlina. To właśnie ten przeciwnik był pierwszą drużyną, która zdołała wyrwać seta naszym zawodnikom. Świadomi sytuacji siatkarze, po przegranym pierwszym secie, przystąpili do gry z jeszcze większą determinacją, co zaowocowało bliźniaczym zwycięstwem w drugim secie 25:15 i doprowadziło do tie-breaka. Trzecia odsłona meczu półfinałowego rozpoczęła się bardzo pomyślnie dla naszej drużyny, chłopcy niesieni zwycięstwem z drugiego seta nie dali odebrać sobie zwycięstwa w meczu. Zdominowali ostatnią część meczu doprowadzając do wyniku w trzecim secie 15:5, w ostatecznym rozrachunku zwycięstwa w meczu 2:1 i spotkania w finale z bardzo doświadczonym siatkarsko przeciwnikiem z Rawy Mazowieckiej.

Mecz finałowy od samego początku układał się bardzo niepomyślnie dla siatkarzy z Pijarskiej, mimo to w pierwszym secie udało się grać na równi z zawodnikami z Rawy. Niestety doświadczenie w siatkówce ma ogromne znaczenie i to właśnie przeciwnik wygrał pierwszego seta. W drugim secie, zmęczeni po pierwszej odsłonie gimnazjaliści, popełniali błędy własne, ale i rywale poprzez skuteczną grę w ataku i zagrywce dominowali od samego początku, zdobywając bezpieczną przewagę i utrzymując ją do samego końca.

Pomimo przegranej w finale turnieju, drugie miejsce w półfinale wojewódzkim jest jednym z największych osiągnięć naszych gimnazjalistów od lat w piłce siatkowej, co bardzo cieszyło zawodników, jak i nauczyciela, który ich przygotowywał, pana Damiana Górskiego. Doświadczenie zebrane w cyklu tych rozgrywek na pewno umocni naszych reprezentantów i będzie owocować przez następne lata.

Reprezentacja wystąpiła w składzie: Wojciech Sokołowski (k), Paweł Tomala, Jakub Cichal, Jakub Pykacz, Jakub Kukieła, Jakub Cisak, Jan Markowski, Maciej Wiśniewski, nauczyciel prowadzący Damian Górski.