Sto miejsc na podium na setną rocznicę odzyskania niepodległości

Zawodniczki i zawodnicy UKS „Pijarskiego Klubu Sportowego” uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj udziałem w trzech imprezach biegowych, które odbyły się 11 listopada w Łowiczu i w Skierniewicach.
         W XXVI Skierniewickim Biegu Niepodległości wystartowało pięcioro biegaczy naszego klubu, a dwoje z nich stanęło na trzecim stopniu podium.

3. miejsce w kategorii chłopców klas I-II szkół podstawowych na dystansie 200m zajął Bartosz Pilichowski. Jest to znakomity wynik, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że w tym biegu rywalizowało około 60 zawodników, a wielu z nich było o rok starszych od Bartka, bowiem jest on uczniem pierwszej klasy.
        3. miejsce w kategorii dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych na dystansie 900m zajęła Łucja Błaszczyk, a tuż za nią, czyli na czwartym miejscu finiszowała Aleksandra Grzejszczak.
       Dwoje pozostałych pijarskich biegaczy zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce swoich kategorii wiekowych. Bartosz Lus – 6. miejsce wśród chłopców klas III-IV oraz Michalina Kowalik – 7. miejsce wśród dziewcząt klas VII-VIII i gimnazjum.
       Czworo biegaczy naszego klubu (Szymon Pilichowski, Maja Czerwińska, Magdalena Filipowicz i Jan Filipowicz) z powodzeniem włączyło się do rywalizacji tzw. sztafet olimpijskich, których współzawodnictwo zorganizowano w Łowiczu. Reprezentacje szkół pijarskich w trzech kategoriach wystawił do tych zawodów p. Dominik Kuś.
       Trzecią imprezą biegową, w której wzięła udział zawodniczka Pijarskiego Klubu Sportowego była łowicka edycja Biegu Stulecia na dystansie 10 km. Wystartowała w nim Julia Szymkowicz, która obecnie studiuje na SGH w Warszawie, ale nadal jest zawodniczką naszego klubu.
          W klasyfikacji kobiet Julia zajęła 3.miejsce uzyskując bardzo dobry czas 47;08 min.
      W Biegu Stulecia w Łowiczu wzięli też udział dwaj panowie pełniący funkcje w zarządzie Pijarskiego Klubu Sportowego: p. Piotr Czerwiński oraz p. Dominik Kuś.
       Udziałem w biegach zorganizowanych w Święto Niepodległości pijarscy biegacze zakończyli sezon startów 2018.
       W podsumowaniu całego roku okazało się, że nastąpił niezwykły zbieg okoliczności, bowiem w roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, biegacze Pijarskiego Klubu Sportowego zajęli łącznie 100 miejsc na podium w różnych imprezach biegowych, a setne miejsce wywalczyła właśnie Julia Szymkowicz w Biegu Stulecia.
       Trzeba nadmienić, że wśród tych stu miejsc na podium, są aż 52 zwycięstwa – najwięcej w historii naszej sekcji biegowej.
       Warto też podkreślić, że największy sukces w 2018 roku należy do pijarskich licealistek, które zdobyły srebrne medale w finale wojewódzkim sztafetowych biegów przełajowych, a najwięcej zwycięstw w ciągu całego roku odniosły Maja Czerwińska i Joanna Radosz. Każda z nich wygrała 12 biegów.