Sukces pijarskich biegaczy w Konstantynowie Łódzkim

Zdjęcie użytkownika Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu.Znakomicie zaprezentowali się biegacze UKS „Pijarskiego Klubu Sportowego” w XII Biegu Wdzięczności za Pontyfikat Papieża Jana Pawła II, który odbył się w Konstantynowie Łódzkim w niedzielę 6 maja.

W biegach dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów na dystansie 1200m pijarscy biegacze odnieśli cztery zwycięstwa: Szymon Pilichowski w kategorii chłopców klas IV, Maja Czerwińska w kategorii dziewcząt klas VI, Jan Filipowicz w kategorii chłopców klas VI oraz Michał Sobczak w kategorii chłopców klas VII i gimnazjum.

W biegu na sprinterskim dystansie 200m w kategorii chłopców klas II-III szkół podstawowych Bartosz Lus zajął 5. miejsce.

W biegu głównym na dystansie 5 km, w którym biegło około 450 biegaczy, wystartowały trzy zawodniczki pijarskiego klubu i zaprezentowały się znakomicie. W gronie 111 kobiet w klasyfikacji open Joanna Radosz zajęła 12. miejsce z czasem 21,55 min., Julia Szymkowicz 13. miejsce z czasem 21,56 min., a Gabriela Włodarczyk 16. miejsce z czasem 22,08 min. Na szczególną uwagę zasługują znakomite czasy, jakie uzyskały na tym dystansie wszystkie trzy nasze zawodniczki.

W kategorii wiekowej K16, czyli 16-19 lat Joanna Radosz została sklasyfikowana na 1. miejscu, a Gabriela Włodarczyk na 2. miejscu.

Cała impreza biegowa w Konstantynowie Łódzkim była znakomicie przeprowadzona, a organizatorzy przygotowali wspaniałe nagrody. Oprócz pięknych medali, pucharów, pamiątkowych dyplomów i drobnych nagród rzeczowych dla pierwszej trójki w każdej kategorii, organizatorzy przygotowali mnóstwo wartościowych nagród rzeczowych, które zostały rozlosowane wśród wszystkich uczestników imprezy. Pijarskich biegaczy też nie ominęło szczęście. Dwóch naszych chłopców wylosowało piłki nożne, jeden darmową pizzę, a Asi Radosz w wyniku losowania przypadł wspaniały rower.