Sukcesy pijarskich biegaczek i biegaczy w XXII Łowickich Biegach Trzeźwości

Grupa uczniów Pijarskich Szkół wystartowała w XXII Łowickich Biegach Trzeźwości, które odbyły się na Błoniach w sobotę 27 września 2014 r.

W kategorii chłopców klas III-IV szkół podstawowych na dystansie 600 m zwyciężył Konrad Kaźmierski, a w kategorii chłopców klas V-VI na dystansie 700 m, najszybszym okazał się Miłosz Włodarczyk.

W kategorii gimnazjalistek na dystansie 900 m, dziewczęta z Pijarskiego Gimnazjum okazały się bezkonkurencyjne i zajęły wszystkie miejsca na podium. Zwyciężyła Joanna Radosz, drugie miejsce zajęła Martyna Wojtczak, a na trzeciej pozycji ukończyła bieg Róża Iwańska.

W najbardziej wymagającej kategorii czyli w biegu głównym na dystansie 5000 m znakomicie pobiegła Olga Zasada z Pijarskiego LO, która w klasyfikacji kobiet zajęła drugą lokatę.

Wszyscy uczestnicy tych zawodów, którzy zajęli miejsca na podium, zostali nagrodzeni przez organizatorów pamiątkowymi dyplomami i pucharami.