Świetny bieg zawodniczki Pijarskiego Klubu Sportowego

W niedzielę 30 sierpnia w Skierniewicach odbył się bieg pod nazwą „III Skierniewicka Dziesiątka im. Edmunda Jaworskiego”.
       W biegu tym wystartowała Julia Szymkowicz, absolwentka łowickich szkół pijarskich i do obecnej chwili zawodniczka UKS „Pijarskiego Klubu Sportowego”. Dystans 10 km pokonała w bardzo dobrym czasie 43;36 min i ustanowiła swój nowy rekord życiowy na tym dystansie. W klasyfikacji open kobiet zajęła 2. miejsce, ustępując tylko doświadczonej zawodniczce z Płocka, oraz zwyciężyła w kategorii wiekowej K20, czyli kobiet 20-29 lat.
Za zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji open Julia otrzymała od organizatorów piękny puchar i medal oraz torbę wypełnioną nagrodami rzeczowymi, a za wygranie kategorii wiekowej została nagrodzona dodatkowo statuetką.

Warto nadmienić, że tegoroczną edycję tego biegu ukończyło 144 biegaczy, w tym 31 kobiet. W ubiegłym roku Julia też stała na podium tego biegu, wówczas na jego trzecim stopniu.