Świętowali aktywnie Dzień Niepodległości

Zawodnicy UKS Pijarskiego KS świętowali Dzień Niepodległości biegając podczas 4 Biegu Niepodległości w Sochaczewie. Zawody odbyły się na trasie wyznaczonej wokół Placu Kościuszki w trzech kategoriach wiekowych oddzielnie chłopcy i dziewczęta.

W kategorii dziewcząt klas 1-4 na dystansie 400 m wystartowało 5 zawodniczek klubu, a najlepszy wynik osiągnęła Kalina Czerwińska zdobywając srebrny medal. Po starcie na wąskiej trasie biegu przewróciło się kilka zawodniczek w tym nasza Natalia Kierzkowska oraz Laura Górska, która chodzi do pierwszej klasy SP i były to dla niej pierwsze zawody. Dziewczynki jednak szybko pozbierały się i dzielnie ukończyły bieg. Natalka mimo wypadku zajęła 4 miejsce jednak mocno stłukła łokieć. Laura Sawicka zajęła 9 miejsce, a tuż za nią na linię mety wpadła Amelia Górska.

W kategorii chłopców klas 1-4 wystartował Leon Kiljanek, który ukończył zawody na miejscu 12 oraz Kacper Kierzkowski na miejscu 17.

Dziewczęta klas 5-8 reprezentowały 3 zawodniczki klubu biegnące na dystansie 1000 m (5 okrążeń). Czwarte miejsce, a więc tuż za podium zajęła Maria Lendzion. 6 miejsce zajęła Lena Kucharek, dla której były to pierwsze zawody w barwach klubu, jak również dla Lidii Mallios, która zajęła 10 miejsce.

Bartosz Lus w kategorii klas 5-8 również na dystansie 1000 m pobiegł pewnie po zwycięstwo, kontrolując bieg od początku do końca. Bartek postanowił również spróbować swoich sił w kategorii open. 10 min po zakończeniu biegu młodzieżowego odbył się bieg główny na 5 km w którym Bartek pobiegł z bardzo dobrym czasem 21min 08s.

Frekwencja ponad 100 dzieci na zawodach zaskoczyła pozytywnie organizatorów, którzy zapowiedzieli że 5 Sochaczewski Bieg Niepodległości wystartuje na stadionie MOSiR. Poszerzone zostaną również kategorie wiekowe w biegach szkolnych, by były bardziej sprawiedliwe.