Szachy

W poniedziałek 5 grudnia uczniowie Pijarskiej Szkoły Podstawowej wzięli udział w Powiatowych Igrzyskach Dzieci oraz Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych. W ID czyli uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej zajęli 2 miejsce przegrywając jeden pojedynek. Natomiast w IMS (uczniowie klas 7-8) zawodnicy Pijarskiej bez problemów wygrali wszystkie partie zdobywając Mistrzostwo Powiatu.

Obie reprezentacje awansowały do kolejnego etapu jakim był Półfinał Wojewódzki, który odbył się w czwartek 8 grudnia w Skierniewicach. Młodsi szachiści wywalczyli brązowe medale. Ponownie bezkonkurencyjni okazali się nasi reprezentanci w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Wygrali wszystkie swoje mecze zdobywając złote medale oraz awans do Finału Wojewódzkiego. Wszyscy zawodnicy trenują w Uczniowskim Klubie Sportowym Pijarskim KS, pod okiem trenera Roberta Chojnowskiego.

Igrzyska Dzieci: Szymon Siekiera, Nikodem Kostrzewa, Aleksander Dąbrowicz, Maria Pełka.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej: Ernest Wolski, Jan Beta, Bartosz Bolimowski, Wiktoria Wiśniewska.