Sześć miejsc na podium pijarskich biegaczy w Głownie, w tym kolejne złoto Kuby Szrama

W każdym kolejnym starcie w zawodach, pijarscy biegacze hurtowo pomnażają dorobek swoich osiągnięć. W niedzielę 5 czerwca br. wystartowali w Głownie w V Rodzinnym Pikniku Biegowym. Z 11-osobowej grupy, która wzięła udział w tych zawodach, sześcioro zajęło miejsca na podium, a pozostali uplasowali się w pierwszej dziesiątce swoich kategorii wiekowych.

Znakomitą formę potwierdził Jakub Szram, który zwyciężył w kategorii chłopców szkół ponadgimnazjalnych na dystansie 1150m, a 2. miejsce w tej kategorii zajął Leonard Siekiera. Srebrne medale zdobyli też: Konrad Kaźmierski w kategorii chłopców klas IV-VI szkół podstawowych, Michał Sobczak w kategorii chłopców gimnazjum oraz Joanna Radosz w kategorii gimnazjalistek.

Brązowy medal wywalczyła Gabriela Włodarczyk w kategorii dziewcząt gimnazjum.

Z pozostałych pijarskich biegaczy najbliżej podium był Jan Kaźmierski, który zajął 4. miejsce wśród gimnazjalistów. W pierwszej dziesiątce byli też: Róża Iwańska, Martyna Wojtczak oraz Aleksander Masiak.

Duży talent biegowy potwierdził najmłodszy w ekipie pijarskich biegaczy Bartosz Lus, uczeń I klasy szkoły podstawowej, który rywalizując w gronie około 30 zawodników w większości starszych od niego o dwa lub trzy lata, zajął bardzo wysokie 6. miejsce.

Wszyscy uczestnicy tych zawodów otrzymali od organizatorów pamiątkowe medale, a ci, którzy zajęli miejsca na podium – dodatkowo puchary.