Sztafeta  3 x awans

We wtorek 04.10.2022 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych organizowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. Pijarscy uczniowie wystartowali w trzech kategoriach szkolnych prezentując świetną formę. Każda sztafeta składała się z 6 biegaczy którzy kolejno biegli dany dystans, a następnie przekazywali pałeczkę sztafetową następnej osobie. W Igrzyskach Dzieci (tj. kategoria szkół podstawowych klas 4-6), reprezentacja dziewcząt na dystansie 800m pewnie zwyciężyła z przewagą 46s do drugiego zespołu w stawce 7 szkół. Chłopcy z tej samej kategorii, startując na tym samym dystansie po dobrze taktycznie rozegranej walce zajęli
1 miejsce, również awansując do półfinału wojewódzkiego.

Dziewczęta z Liceum startując na 1000m, po zaciętej walce do ostatnich metrów zajęły 2 miejsce w stawce czterech szkół, ze stratą 7 sekund do zawodniczek
z I LO w Łowiczu.  Tym samym awansując do półfinału wojewódzkiego.

Igrzyska Dzieci (dziewczęta): Maria Wolska, Kalina Czerwińska, Natalia Kierzkowska, Hannah Szymańska, Alicja Gawinek, Izabela Antosik, rezerwowa Maria Krajewska.

Igrzyska Dzieci (chłopcy): Bartosz Pilichowski, Damian Grzywacz, Aleksander Wojda, Nikodem Kostrzewa, Bartosz Kotlarski, Mateusz Szczepanik, rezerwowi Dawid Szewczyk, Maciej Myssura. Licealiada Szkolna (dziewczęta): Zuzanna Skomiał. Jagoda Znyk, Julia Wojda, Wiktoria Gapys, Maja Czerwińska, Maria Wróblewska, rezerwowa Aleksandra Lebioda.