Sztafetowe Biegi Przełajowe po „Pijarsku”

We wtorek 16.10.2018r odbyły się powiatowe zawody organizowane przez Szkolny Związek Sportowy. Pijarscy uczniowie wystartowali we wszystkich kategoriach szkolnych, prezentując świetną formę. Każda sztafeta składała się z 8 biegaczy, którzy kolejno biegli dany dystans, a następnie przekazywali pałeczkę sztafetową następnej osobie.

W Igrzyskach Dzieci, tj. kategoria szkół podstawowych klas 4-6, reprezentacja dziewcząt na dystansie 800m zajęła 5 miejsce w stawce 8 szkół. Chłopcy uczęszczający głównie do 5 klasy, startując na tym samym dystansie, po zaciętej walce zajęli 2 miejsce, awansując do półfinału wojewódzkiego.

Kolejny wyścig odbył się w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (7 i 8 klasa szkoły podstawowej oraz 3 klasa gimnazjum). Dziewczęta startowały na dystansie 1000m i pewnie zajęły 2 miejsce na 5 szkół, ze sporą stratą do pierwszych Nowych Zdun, ale ze znaczną przewagą nad pozostałymi reprezentacjami. Chłopcy w tej kategorii biegli na dystansie 1200m. W składzie brakło uczniów klas 3 gimnazjum, jednak zespół zajął 5 miejsce w stawce 8 szkół, dobrze rokując na przyszłość.

Chłopcy z Liceum, startując na 1200m, po zaciętej walce do ostatnich metrów zajęli 2 miejsce w stawce czterech szkół, ze stratą 6 sekund do zawodników z ZSP nr 4 w Łowiczu, tym samym awansując do półfinału wojewódzkiego.

Półfinały wojewódzkie Licealiady Szkolnej odbyły się w czwartek 18 października w Rawie Mazowieckiej. Młody skład zawierający w połowie uczniów 1 klasy zajął 5 miejsce w stawce 6 szkół.

Dzień później rywalizowały szkoły podstawowe i gimnazjalne. Nasi chłopcy ze szkoły podstawowej zajęli 7 miejsce na siedem reprezentacji, zyskując cenne doświadczenie.

Dziewczęta w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zajęły 4 miejsce z siedmiu zespołów, wyprzedzając szkoły ze Skierniewic i Kutna.

Igrzyska Dzieci (chłopcy): Ambroziak Szymon, Dańczak Igor, Haczykowski Antoni, Kowalik Bartosz, Linkowski Franciszek, Łukasik Mikołaj, Majewski Mikołaj, Majewski Wiktor, Pilichowski Szymon, Wolski Antoni.

Igrzyska Dzieci (dziewczęta): Pieńkowska Aleksandra, Kwaśniak Zuzanna, Mazurek Maria, Siekiera Amelia, Lemańska Maria, Liberacka Weronika, Michalak Julia, Wróblewska Maria.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej (chłopcy): Skonieczny Mateusz, Filipowicz Jan, Włodarczyk Piotr, Siurek Jan, Dąbrowski Jan, Klimkiewicz Oskar, Kosiorek Tymoteusz, Konrad Kaźmierski, Wiśniewski Stanisław.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej (dziewczęta), Czerwińska Maja, Filipowicz Magdalena, Kowalik Michalina, Kunikowska Karolina, Kuś Lidia, Mycka Patrycja, Pruk Kamila, Banaszczyk Julia, Strugińska Agata, Wróbel Klara.

Licealiada Szkolna (chłopcy): Haczykowski Jan, Kaźmierski Jan, Krajewski Aleksander, Markowski Jan, Masiak Aleksander, Sobczak Tomasz, Szczurek Paweł, Tomala Paweł, Włodarczyk Miłosz.

Nauczyciel: Dominik Kuś