Czy chcesz przeżyć ciekawie lata w liceum? Pijarskie Liceum, a konkretnie klasa humanistyczno-lingwistyczna, jest właśnie dla Ciebie. Chcesz się sprawdzić? Tu uczą się ludzie z pasją…

Interesuje Cię teatr? W szkolnej garderobie czeka na uczniów prawie 400 strojów! Miałeś na sobie kiedyś szlachecki kontusz, suknię balową z XIX wieku, mundur oficera Księstwa Warszawskiego, a może kolczugę rycerską lub zbroję rzymskiego legionisty? Sprawdzisz w Pijarskiej, czy Ci do twarzy!  Dysponujemy profesjonalnie wyposażoną sceną z oświetleniem i nagłośnieniem, a spektakle szkolne gromadzą setki widzów… U nas odbywa się Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich, warsztaty teatralne prowadzone przez profesjonalnych aktorów. Często jeździmy do teatru i opery – chcemy uczyć się od najlepszych.

Chcesz się uczyć języków? Dobrze trafiłeś! Poziom języka angielskiego, który osiągają uczniowie w Pijarskiej to wynik pasji i możliwości tworzonych przez szkołę. Uczymy się tu także języka niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego. Korzystamy z native speaker’ów. Możemy się pochwalić tytułami laureatów i finalistów olimpiad językowych.  Lubisz to? Tu znajdziesz inspirację!

Interesuje Cię polityka, sprawy społeczne, dyskusje historyczne? Chcesz umieć przemawiać? Nauczysz się tylko na lekcjach języka polskiego, historii i WOS, ale sprawdzisz praktycznie w grupie debaty oksfordzkiej. Zespoły debatantów z Pijarskiej był kilkakrotnie już finalistą Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Tu rozwiniesz swój indywidualny, retoryczny styl. Przełamiesz tremę, a omawianie lektur czy pisanie rozprawek będziesz miał w jednym palcu!

Chcesz się uczyć historii? Super! W Pijarskiej możesz się zająć historią żywą. Z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości organizujemy  przemarsz ulicami miasta w strojach z epoki. Przygotowujemy również spektakle teatralne dla mieszkańców Łowicza z okazji ważnych wydarzeń narodowych. Historia żywa to także warsztaty i lekcje muzealne w Zamku Królewskim, w Muzeum Powstania Warszawskiego, twierdza w Modlinie, zwiedzanie Poznania, Wrocławia, Krakowa…

Lubisz podróżować? Podobno podróże kształcą… My to już sprawdziliśmy. Faktycznie tak jest! Rzym, Londyn, Kresy Wschodnie na Białorusi i Ukrainie, Drezno, Wiedeń, ale również: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Warszawa, Wrocław… Jeździmy w ważne miejsca dla historii i kultury polskiej. Poznajemy ludzi, obyczaje i języki innych narodów. Poznajemy rówieśników i zwiedzamy Europę w ramach programu ERASMUS+. Już mówi się w szkole o następnych projektach: Włochy, Węgry, Austria, Rumunia… wszystko w zasięgu ręki! Mamy miejsce i dla Ciebie.

A co z praktyką dziennikarską? Zajmij się pracą w redakcji gazety szkolnej „Nasz List”. Pisanie artykułów, przeprowadzanie wywiadów, redagowanie tekstu, skład… – to wszystko dla tych, którzy chcą rozwijać swoją dziennikarską pasję. To nie są czcze deklaracje! Gazetę szkolną wydajemy już od 25 lat, a ostatnie wydanie ma numer 190! Oprócz wydania papierowego, publikujemy w internecie. Szkolną stronę pijarska.pl odwiedziło 1 400 000 internautów. A wszyscy czytają teksty przygotowane przez dziennikarzy Pijarskiej!

Fotografia i film… W Pijarskiej prowadzone są zajęcia, na których uczymy się odróżniać, co to znaczy fotografia pisane przez wielkie „F”, i czym ona się różni od zwykłego „pstryka”. Działalność szkoły trzeba udokumentować…, Nasz List wykorzystuje fotografię reporterską, a wydarzenia potrzebują dokumentacji filmowej. Nasze „dzieła” znajdziesz w internecie.   Nie martw się o sprzęt! Myśl już o pomysłach, które tu zrealizujesz…

Lubisz tańczyć? Możesz, a nie zabraknie ku temu okazji! Dni Otwarte, Święta Szkoły, Studniówki…
o balach karnawałowych i dyskotekach nie wspominając… Nie ma spektaklu, bez elementów baletowych i tanecznych. To miejsce dla twojej aktywności!

Możesz się tutaj UCZYĆ! Egzaminy maturalne z przedmiotów humanistycznych zdajemy na bardzo wysokim poziomie. Zajmujemy wysokie miejsca w województwie i kraju. Wielu laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych, to uczniowie pijarskiego humana! Olimpiada Języka Polskiego, Olimpiada Historyczna, Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, Olimpiada Filozoficzna, Olimpiada Teologiczna… – to nie przypadek, że jesteśmy wśród najlepszych! Wyniki szkoły, to zasługa każdego ucznia, nawet tego teoretycznie słabszego.

Klasa humanistyczno-lingwistyczna w Pijarskiej rozwija pasje, wiedzę i umiejętności oraz zapewnia, że po jej skończeniu znajdziesz swoje miejsce w jednej z najlepszych uczelni wyższych w Polsce. Będziemy się cieszyć wspólnym sukcesem!

Humanistyczna w Pijarskiej… klasa z pasją!

Uważasz, jak my za Galileuszem, że: matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat?  Nie jesteś sam! Mamy dla Ciebie propozycję.  Bo jeśli widzisz siebie, jako studenta politechniki, uczelni ekonomicznej, a także informatyki, architektury czy prawa…, to pomyśl o Pijarskiej i zapisz się na profil politechniczno-ekonomiczny.

Może obawiasz się, że sobie nie poradzisz?  Takie myśli, to rzecz normalna! Nie Ty pierwszy pójdziesz tą drogą! Wszystko na początku jest trudne…, nim nie stanie się łatwe.  Dlatego zapraszamy Cię do „zawarcia znajomości” z Miłościwie Panującą Panią Matematyką. Poznasz ją i się jej nauczysz dzięki: nowoczesnej technologii, którą dysponuje szkoła, kontaktowi ze światem uczelni i naukowych środowisk, wyjazdom, konferencjom, laboratoriom… Bo matematyka rządzi! Według jej prawideł zbudowano Rzym, zaplanowano lot na Księżyc, pracuje twój komputer.

W świat nauk ścisłych wchodzimy nie tylko poprzez lekcje ale i wizyty na uczelniach, wykłady i warsztaty  naukowe. Matematycy z Pijarskiej walczą „o swoje” w konkursach fizycznych i matematycznych… Mamy wśród nas finalistów i laureatów Olimpiady Fizycznej i lingwistyki matematycznej organizowanych przez MEN, znakomicie zdajemy maturę (https://pijarska.pl/portfolio/osiagniecia/) ale też znamy się na podatkach, konstruujemy roboty, wykorzystujemy szkolny dron i zajmujemy się astronomią. W Pijarskiej włączysz się w życie szkoły: np.: samorząd, teatr, sport, zespół muzyczny.  Znajdziesz przyjaciół, zwiedzisz „kawał” świata i możesz liczyć na nauczycieli i na pomoc koleżeńską w formule Bratniaka.

„Matematyka jest królową wszystkich nauk (….)  – udowodnili to nasi uczniowie tworząc zbiór zadań, w którym za jej pomocą opisali nasze miasto, jego historię, zabytki i… naszą szkołę. Pomoże ci ona również w bardzo dobrym opanowaniu fizyki i geografii.  Nauczyciele wiedzą jak rozwinąć twoje pasje na kółkach zainteresowań, wyjaśnią problemy nawet w czasie przerw. Tak się dzieje w Pijarskiej!

To wielka sprawa – znaleźć ludzi myślących podobnie, być aktywnym w ich towarzystwie i rozumieć, o czym rozmawiają!

Czekamy w Pijarskiej na „otwarte umysły”! Czekamy na Ciebie!

Politechniczno – Ekonomiczna w Pijarskim LO to PEwność sukcesu

Marzysz o medycynie, biotechnologii…, interesują cię różne eksperymenty? Pasjonujesz się biologią lub chemią? Ten profil jest dla Ciebie! Uwierz, że w Pijarskiej sięgamy po marzenia, które tylko pozornie są nierealne…
PLO laureatem konkursu

Z nami najlepiej przygotujesz się do egzaminów maturalnych.

Pomożemy Ci osiągnąć to, co wydaje się trudne. Otrzymasz wszechstronne wsparcie. Nikt w Pijarskiej nie zostaje sam z trudnościami.  Możesz liczyć na pomoc nauczycieli, na cotygodniowych zajęciach dodatkowych oraz koleżanek i kolegów z uczniowskiego Bratniaka.

Od wielu lat osiągamy wysokie wyniki poprzez umiejętne łączenie praktyki z teorią. Udaje się nam to przez udział w warsztatach, laboratoriach i ćwiczeniach prowadzonych przez wykładowców wyższych uczelni i wytężoną pracę w szkole. Zajęcia w Pijarskiej odbywają się w bogato wyposażonych pracowniach: biologicznej, chemicznej i fizycznej. Do dyspozycji uczniów są w nich m. in. monitory interaktywne, elektroniczne mikroskopy obsługiwane kamerami, różnorodne preparaty, modele anatomiczne, pehametry, pipety automatyczne, biurety i inne pomoce. Zgodnie z zainteresowaniami uczniów organizowane są  dodatkowe kursy: np. udzielania pierwszej pomocy, ratownictwa lub języka angielskiego dla medyków.

Codzienność szkolną uatrakcyjniają wykłady i zajęcia na uczelniach: Politechnice i Uniwersytecie Łódzkim, łódzkim Uniwersytecie Medycznym i SGGW w Warszawie. Nasi uczniowie uczestniczą w laboratoriach Centrum Nauki Kopernik oraz Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku. Od lat uczestniczymy w projektach: Akademii Ciekawej Chemii, Instytutu Kreatywnej Biologii, Otwartych Laboratoriach SGGW oraz akcji Uniwersytet Zawsze Otwarty.

W Pijarskiej prowadzone są cykliczne wykłady na tematy medyczne prowadzone przez lekarzy-rodziców naszych uczniów oraz rozwijające zajęcia praktyczne np. w pracowni USG.

Potwierdzony co roku wynikami matur wysoki poziom nauczania przedmiotów kierunkowych sprawia, że klasa cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony kandydatów.

Z Pijarską na medycynę…