Humanistyczna w Pijarskiej… klasa z pasją!

Czy chcesz przeżyć ciekawie lata w liceum? Pijarskie Liceum, a konkretnie klasa humanistyczno-lingwistyczna, jest właśnie dla Ciebie. Chcesz się sprawdzić? Tu uczą się ludzie z pasją…

Interesuje Cię teatr? W szkolnej garderobie czeka na uczniów prawie 400 strojów! Miałeś na sobie kiedyś szlachecki kontusz, suknię balową z XIX wieku, mundur oficera Księstwa Warszawskiego, a może kolczugę rycerską lub zbroję rzymskiego legionisty? Sprawdzisz w Pijarskiej, czy Ci do twarzy!  Dysponujemy profesjonalnie wyposażoną sceną z oświetleniem i nagłośnieniem, a spektakle szkolne gromadzą setki widzów… U nas odbywa się Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich, warsztaty teatralne prowadzone przez profesjonalnych aktorów. Często jeździmy do teatru i opery – chcemy uczyć się od najlepszych.

Chcesz się uczyć języków? Dobrze trafiłeś! Poziom języka angielskiego, który osiągają uczniowie w Pijarskiej to wynik pasji i możliwości tworzonych przez szkołę. Uczymy się tu także języka niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego. Korzystamy z native speaker’ów. Możemy się pochwalić tytułami laureatów i finalistów olimpiad językowych.  Lubisz to? Tu znajdziesz inspirację!

Interesuje Cię polityka, sprawy społeczne, dyskusje historyczne? Chcesz umieć przemawiać? Nauczysz się tylko na lekcjach języka polskiego, historii i WOS, ale sprawdzisz praktycznie w grupie debaty oksfordzkiej. Zespoły debatantów z Pijarskiej był kilkakrotnie już finalistą Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Tu rozwiniesz swój indywidualny, retoryczny styl. Przełamiesz tremę, a omawianie lektur czy pisanie rozprawek będziesz miał w jednym palcu!

Chcesz się uczyć historii? Super! W Pijarskiej możesz się zająć historią żywą. Z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości organizujemy  przemarsz ulicami miasta w strojach z epoki. Przygotowujemy również spektakle teatralne dla mieszkańców Łowicza z okazji ważnych wydarzeń narodowych. Historia żywa to także warsztaty i lekcje muzealne w Zamku Królewskim, w Muzeum Powstania Warszawskiego, twierdza w Modlinie, zwiedzanie Poznania, Wrocławia, Krakowa…

Lubisz podróżować? Podobno podróże kształcą… My to już sprawdziliśmy. Faktycznie tak jest! Rzym, Londyn, Kresy Wschodnie na Białorusi i Ukrainie, Drezno, Wiedeń, ale również: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Warszawa, Wrocław… Jeździmy w ważne miejsca dla historii i kultury polskiej. Poznajemy ludzi, obyczaje i języki innych narodów. Poznajemy rówieśników i zwiedzamy Europę w ramach programu ERASMUS+. Już mówi się w szkole o następnych projektach: Włochy, Węgry, Austria, Rumunia… wszystko w zasięgu ręki! Mamy miejsce i dla Ciebie.

A co z praktyką dziennikarską? Zajmij się pracą w redakcji gazety szkolnej „Nasz List”. Pisanie artykułów, przeprowadzanie wywiadów, redagowanie tekstu, skład… – to wszystko dla tych, którzy chcą rozwijać swoją dziennikarską pasję. To nie są czcze deklaracje! Gazetę szkolną wydajemy już od 25 lat, a ostatnie wydanie ma numer 190! Oprócz wydania papierowego, publikujemy w internecie. Szkolną stronę pijarska.pl odwiedziło 1 400 000 internautów. A wszyscy czytają teksty przygotowane przez dziennikarzy Pijarskiej!

Fotografia i film… W Pijarskiej prowadzone są zajęcia, na których uczymy się odróżniać, co to znaczy fotografia pisane przez wielkie „F”, i czym ona się różni od zwykłego „pstryka”. Działalność szkoły trzeba udokumentować…, Nasz List wykorzystuje fotografię reporterską, a wydarzenia potrzebują dokumentacji filmowej. Nasze „dzieła” znajdziesz w internecie.   Nie martw się o sprzęt! Myśl już o pomysłach, które tu zrealizujesz…

Lubisz tańczyć? Możesz, a nie zabraknie ku temu okazji! Dni Otwarte, Święta Szkoły, Studniówki…
o balach karnawałowych i dyskotekach nie wspominając… Nie ma spektaklu, bez elementów baletowych i tanecznych. To miejsce dla twojej aktywności!

Możesz się tutaj UCZYĆ! Egzaminy maturalne z przedmiotów humanistycznych zdajemy na bardzo wysokim poziomie. Zajmujemy wysokie miejsca w województwie i kraju. Wielu laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych, to uczniowie pijarskiego humana! Olimpiada Języka Polskiego, Olimpiada Historyczna, Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, Olimpiada Filozoficzna, Olimpiada Teologiczna… – to nie przypadek, że jesteśmy wśród najlepszych! Wyniki szkoły, to zasługa każdego ucznia, nawet tego teoretycznie słabszego.

Klasa humanistyczno-lingwistyczna w Pijarskiej rozwija pasje, wiedzę i umiejętności oraz zapewnia, że po jej skończeniu znajdziesz swoje miejsce w jednej z najlepszych uczelni wyższych w Polsce. Będziemy się cieszyć wspólnym sukcesem!