Politechniczno – Ekonomiczna w Pijarskim LO to PEwność sukcesu

Uważasz, jak my za Galileuszem, że: matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat?  Nie jesteś sam! Mamy dla Ciebie propozycję.  Bo jeśli widzisz siebie, jako studenta politechniki, uczelni ekonomicznej, a także informatyki, architektury czy prawa…, to pomyśl o Pijarskiej i zapisz się na profil politechniczno-ekonomiczny.

Może obawiasz się, że sobie nie poradzisz?  Takie myśli, to rzecz normalna! Nie Ty pierwszy pójdziesz tą drogą! Wszystko na początku jest trudne…, nim nie stanie się łatwe.  Dlatego zapraszamy Cię do „zawarcia znajomości” z Miłościwie Panującą Panią Matematyką. Poznasz ją i się jej nauczysz dzięki: nowoczesnej technologii, którą dysponuje szkoła, kontaktowi ze światem uczelni i naukowych środowisk, wyjazdom, konferencjom, laboratoriom… Bo matematyka rządzi! Według jej prawideł zbudowano Rzym, zaplanowano lot na Księżyc, pracuje twój komputer.

W świat nauk ścisłych wchodzimy nie tylko poprzez lekcje ale i wizyty na uczelniach, wykłady i warsztaty  naukowe. Matematycy z Pijarskiej walczą „o swoje” w konkursach fizycznych i matematycznych… Mamy wśród nas finalistów i laureatów Olimpiady Fizycznej i lingwistyki matematycznej organizowanych przez MEN, znakomicie zdajemy maturę (https://pijarska.pl/portfolio/osiagniecia/) ale też znamy się na podatkach, konstruujemy roboty, wykorzystujemy szkolny dron i zajmujemy się astronomią. W Pijarskiej włączysz się w życie szkoły: np.: samorząd, teatr, sport, zespół muzyczny.  Znajdziesz przyjaciół, zwiedzisz „kawał” świata i możesz liczyć na nauczycieli i na pomoc koleżeńską w formule Bratniaka.

„Matematyka jest królową wszystkich nauk (….)  – udowodnili to nasi uczniowie tworząc zbiór zadań, w którym za jej pomocą opisali nasze miasto, jego historię, zabytki i… naszą szkołę. Pomoże ci ona również w bardzo dobrym opanowaniu fizyki i geografii.  Nauczyciele wiedzą jak rozwinąć twoje pasje na kółkach zainteresowań, wyjaśnią problemy nawet w czasie przerw. Tak się dzieje w Pijarskiej!

To wielka sprawa – znaleźć ludzi myślących podobnie, być aktywnym w ich towarzystwie i rozumieć, o czym rozmawiają!

Czekamy w Pijarskiej na „otwarte umysły”! Czekamy na Ciebie!