Z Pijarską na medycynę…

Marzysz o medycynie, biotechnologii…, interesują cię różne eksperymenty? Pasjonujesz się biologią lub chemią? Ten profil jest dla Ciebie! Uwierz, że w Pijarskiej sięgamy po marzenia, które tylko pozornie są nierealne…
PLO laureatem konkursu

Z nami najlepiej przygotujesz się do egzaminów maturalnych.

Pomożemy Ci osiągnąć to, co wydaje się trudne. Otrzymasz wszechstronne wsparcie. Nikt w Pijarskiej nie zostaje sam z trudnościami.  Możesz liczyć na pomoc nauczycieli, na cotygodniowych zajęciach dodatkowych oraz koleżanek i kolegów z uczniowskiego Bratniaka.

Od wielu lat osiągamy wysokie wyniki poprzez umiejętne łączenie praktyki z teorią. Udaje się nam to przez udział w warsztatach, laboratoriach i ćwiczeniach prowadzonych przez wykładowców wyższych uczelni i wytężoną pracę w szkole. Zajęcia w Pijarskiej odbywają się w bogato wyposażonych pracowniach: biologicznej, chemicznej i fizycznej. Do dyspozycji uczniów są w nich m. in. monitory interaktywne, elektroniczne mikroskopy obsługiwane kamerami, różnorodne preparaty, modele anatomiczne, pehametry, pipety automatyczne, biurety i inne pomoce. Zgodnie z zainteresowaniami uczniów organizowane są  dodatkowe kursy: np. udzielania pierwszej pomocy, ratownictwa lub języka angielskiego dla medyków.

Codzienność szkolną uatrakcyjniają wykłady i zajęcia na uczelniach: Politechnice i Uniwersytecie Łódzkim, łódzkim Uniwersytecie Medycznym i SGGW w Warszawie. Nasi uczniowie uczestniczą w laboratoriach Centrum Nauki Kopernik oraz Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku. Od lat uczestniczymy w projektach: Akademii Ciekawej Chemii, Instytutu Kreatywnej Biologii, Otwartych Laboratoriach SGGW oraz akcji Uniwersytet Zawsze Otwarty.

W Pijarskiej prowadzone są cykliczne wykłady na tematy medyczne prowadzone przez lekarzy-rodziców naszych uczniów oraz rozwijające zajęcia praktyczne np. w pracowni USG.

Potwierdzony co roku wynikami matur wysoki poziom nauczania przedmiotów kierunkowych sprawia, że klasa cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony kandydatów.