Trzy zwycięstwa pijarskich biegaczy w Skierniewicach

Zdjęcie użytkownika Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu.Czworo biegaczy UKS „Pijarskiego Klubu Sportowego” uczestniczyło we wtorek 13 czerwca w Biegu do Lata w Skierniewicach. Była to ostatnia impreza biegowa w ramach skierniewickiego Grand Prix w biegach w roku szkolnym 2016/2017.
Pijarscy biegacze odnieśli trzy zwycięstwa; Gabriela Włodarczyk wygrała bieg gimnazjalistek na dystansie 1000m, a Julia Szymkowicz, na takim samym dystansie, zwyciężyła wśród licealistek. Trzeci złoty medal dla biegaczy z Łowicza zdobył Jakub Szram w biegu licealistów na dystansie 2000m.

Trzeba dodać, że dla Julii i Jakuba był to ostatni w karierze start w zawodach w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Obydwoje ukończyli Pijarskie LO w kwietniu br., ale do wakacji mogli jeszcze występować w tej kategorii wiekowej.
Brązowy medal do swojej kolekcji dołożył najmłodszy pijarski biegacz Bartosz Lus, który w bardzo dynamicznym i emocjonującym wyścigu 8-latków na dystansie 200m zajął 3. miejsce.
W podsumowaniu rocznego Grand Prix okazało się, że w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych, pijarscy biegacze zajęli 3. miejsce. W rocznym cyklu skierniewickich startów zdobyli taką ilość punktów, która wystarczyła do miejsca na podium, mimo że w poszczególnych imprezach biegowych uczestniczyli nieliczną grupą zawodników. Do wysokiego miejsca w rocznej klasyfikacji przyczynili się: Julia Szymkowicz, Jakub Szram, Joanna Radosz, Jan Bryła oraz Aleksander Masiak.