Udany start Jakuba Szrama na dystansie 10 km w Uniejowie

Zdjęcie użytkownika Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu.Jakub Szram, zawodnik UKS „Pijarskiego Klubu Sportowego” , wystartował w niedzielę 15 października w XI Ogólnopolskim Biegu do Gorących Źródeł „Sanus Per Aquam” – Zdrowie przez wodę w Uniejowie.

Dystans 10 km Kuba pokonał w czasie 37,10 min., który to wynik jest jego nowym rekordem życiowym.

10-kilometrowy bieg w Uniejowie ukończyło 945 uczestników, a Kuba zajął w nim 35.miejsce w klasyfikacji open oraz 2.miejsce w kategorii wiekowej M16, czyli 16-19 lat.

Uniejowski bieg wliczany jest do klasyfikacji tegorocznego cyklu biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. Cykl obejmuje 11 biegów od 5 km do maratonu. Do jego zakończenia pozostał już tylko jeden bieg, który odbędzie się w Bełchatowie w dniu 19 listopada. Kuba w klasyfikacji open całego cyklu zajmuje bardzo wysokie 10. miejsce, natomiast kategorię M16 praktycznie już wygrał po raz drugi z rzędu, ponieważ obecna przewaga nad pozostałymi rywalami w tej kategorii wiekowej zapewnia mu zwycięstwo w całym cyklu, które w pełni będzie mógł świętować po biegu bełchatowskim.