Wakacyjne osiągnięcia pijarskich biegaczy

W dniu 15 sierpnia br. sześcioosobowa grupa biegaczy UKS Pijarskiego Klubu Sportowego wzięła udział w biegach w Aleksandrowie Łódzkim.

Najpierw troje z nich wystartowało w 5. Aleksandrowskim Biegu dla uczniów szkół podstawowych i wszyscy zajęli miejsca na podium. Bartosz Pilichowski zwyciężył w biegu chłopców z roczników 2011-2012 na dystansie 500m, Szymon Pilichowski zajął 2. miejsce w biegu chłopców z roczników 2006-2008 na dystansie 2 km, a Maria Lendzion finiszowała na 3. miejscu w biegu dziewcząt z roczników 2009-2010 na dystansie 500m.

Trzy zawodniczki Pijarskiego Klubu Sportowego wystartowały w 7. Biegu Aleksandrowskim z okazji Święta Wojska Polskiego na dystansie 5 km. Dziewczyny spisały się znakomicie. Julia Szymkowicz zajęła 7. miejsce w klasyfikacji open kobiet oraz 4. miejsce w kategorii wiekowej K19 (19-29 lat ) z czasem 21;59 min., Joanna Radosz zajęła 17. miejsce w klasyfikacji open kobiet oraz 1. miejsce w kategorii wiekowej K16 (16-18 lat) z czasem 24;12 min., a Maja Czerwińska zajęła 19. miejsce w klasyfikacji open kobiet oraz 1. miejsce w kategorii wiekowej K14 (14-15 lat) z czasem 24;25 min.

Warto nadmienić, że 7. Bieg Aleksandrowski z okazji Święta Wojska Polskiego na dystansie 5 km ukończyło 504 biegaczy.

Organizatorzy przygotowali dla biegaczy piękne pamiątkowe medale, a dla pierwszej trójki w każdej kategorii wiekowej oraz open dodatkowo okazałe puchary. W biegach dla dzieci oprócz medali i pucharów były jeszcze nagrody rzeczowe.

W dniu 25 sierpnia odbyła się II Skierniewicka Dziesiątka im. Edmunda Jaworskiego. Pijarski klub reprezentowały w tym biegu Julia Szymkowicz i Joanna Radosz. Obydwie zawodniczki przygotowują się do tegorocznej edycji Łowickiego Półmaratonu Jesieni, więc bieg w Skierniewicach był kolejnym etapem przygotowań do tego celu.

Julia błysnęła bardzo dobrą formą i zajęła 3. miejsce w klasyfikacji open kobiet, za co w nagrodę, oprócz medalu i nagród rzeczowych, otrzymała ogromny puchar. Asia zajęła miejsce w drugiej dziesiątce klasyfikacji kobiet, ponieważ biegła mocno przeziębiona. Ostateczną decyzję o udziale w biegu podjęła w ostatniej chwili przed startem. Wysiłkiem woli dobiegła do mety i mimo przeciętnego czasu jaki osiągnęła, cieszyła się z faktu, że po raz pierwszy w życiu wystartowała w zawodach na dystansie 10 km.