Wakacyjne starty pijarskich biegaczy

Zdjęcie użytkownika Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu.Po lipcowej przerwie biegacze UKS „Pijarskiego Klubu Sportowego” wznowili starty rozpoczynając od udziału w V Biegu Aleksandrowskim z okazji Święta Wojska Polskiego. Bieg ten odbył się w dniu 15 sierpnia w Aleksandrowie Łódzkim. Wystartowało w nim sześcioro pijarskich biegaczy, z których czworo rywalizowało na dystansie 5 km, a dwoje wzięło udział w towarzyszących tej imprezie krótszych biegach dla uczniów szkół podstawowych.

Bieg na dystansie 5 km ukończyło 357 zawodniczek i zawodników. Pijarscy biegacze uplasowali się na następujących miejscach: Joanna Rodosz – na 2. miejscu w kategorii wiekowej kobiet 16-18 lat, Anna Wojciechowska – na 15. miejscu w kategorii wiekowej kobiet 19-29 lat, Jakub Szram – na 11. miejscu w kategorii wiekowej 19-29 lat z czasem 18,07 min. oraz Piotr Popowski – na 17. miejscu w kategorii wiekowej 19-29 lat z czasem 20,18 min.

W biegach szkół podstawowych, w których uczestniczyło liczne grono dziewcząt i chłopców bardzo dobrze zaprezentowali się najmłodsi pijarscy biegacze. Bartosz Lus zajął 2. miejsce w biegu na dystansie 500m w kategorii chłopców klas I-III, a Maja Czerwińska zajęła 3. miejsce na dość długim dystansie 2 km w kategorii dziewcząt klas IV-VI.

W dniu 3 września w Tomaszowie Mazowieckim, czworo pijarskich biegaczy wystartowało w 36. Ogólnopolskim Tomaszowskim Biegu im. Bronisława Malinowskiego.

Gabriela Włodarczyk oraz Michał Sobczak wzięli udział w rywalizacji na dystansie 3 km w kategorii 15 lat i młodsi. Gabrysia zajęła 3. miejsce w gronie dziewcząt, a Michał finiszował na 4. miejscu wśród chłopców.

W biegu głównym na dystansie 10 km, który wliczany był do tegorocznego cyklu 11-stu biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego wystartowało 269 zawodniczek i zawodników, a wśród nich Anna Wojciechowska oraz Jakub Szram. Ania zajęła 9. lokatę w kategorii kobiet 20-29 lat z rekordem życiowym 54,01 min., natomiast Kuba przybiegł do mety na 13. pozycji w klasyfikacji open oraz zajął 2. miejsce w kategorii wiekowej M16, czyli 16-19 lat uzyskując czas 38,15 min.

Dużym przeżyciem dla młodych biegaczy z Łowicza było spotkanie, bardzo miła rozmowa oraz pamiątkowe zdjęcia z p. Wandą Panfil, mistrzynią świata w maratonie (Tokio 1991), a także zwyciężczynią czterech prestiżowych maratonów: w Londynie, Nowym Jorku, Nagoi (wszystkie 1990) oraz w Bostonie (1991).