Wakacyjne starty pijarskich biegaczy

Pijarscy biegacze nie próżnowali w czasie wakacji i już w sierpniu zaznaczyli sukcesami swoją obecność w trzech imprezach biegowych.

Najpierw znakomicie spisała się Julia Szymkowicz, która w dniu 15 sierpnia wzięła udział w IV Biegu Aleksandrowskim z okazji Święta Wojska Polskiego w Aleksandrowie Łódzkim. Dystans biegu wynosił 5 km. Julia zajęła w tej rywalizacji 10. miejsce w klasyfikacji open kobiet w gronie 97 zawodniczek oraz zwyciężyła w kategorii wiekowej K16, czyli 16-19 lat, a także ustanowiła swój nowy rekord życiowy na tym dystansie uzyskując czas 22,25 min.

W nagrodę otrzymała pamiątkowy medal oraz okazały puchar.

Pod koniec sierpnia, a dokładnie w sobotę 27.08. sześcioro  biegaczy UKS Pijarskiego Klubu Sportowego wystartowało w XI Bielawskich Wakacyjnych Biegach Trzeźwości, które odbyły się w parku w Sobocie i wszyscy zajęli miejsca na podium.

Zwycięstwa w swoich biegach odniosły dwie nasze zawodniczki: Joanna Radosz w kategorii gimnazjalistek na dystansie 1000m oraz Maja Czerwińska w kategorii klas IV-VI szkół podstawowych na dystansie 800m. Dla Mai był to bardzo udany debiut w startach pod szyldem Pijarskiego Klubu Sportowego.

Drugie miejsca zajęli: Bartosz Lus w kategorii klas I-III szkół podstawowych na dystansie 500m, Gabriela Włodarczyk w kategorii gimnazjalistek na dystansie 1000m oraz Michał Sobczak w kategorii gimnazjalistów na takim samym dystansie co Gabrysia.

Trzecie miejsce w biegu głównym na dystansie 3 km i w klasyfikacji kobiet zajęła Julia Szymkowicz.

Zawodnicy otrzymali od organizatorów pamiątkowe dyplomy i medale oraz wspaniałe nagrody rzeczowe takie jak: tostery, blendery, czajniki elektryczne oraz gry, a Julia Szymkowicz otrzymała dodatkowo puchar za podium w biegu głównym.

W tym samym dniu, czyli 27 sierpnia, inny zawodnik naszego UKS-u Jakub Szram wystartował w VI Biegu Fabrykanta w Łodzi na dystansie 10 km.

W stawce blisko 2 tysięcy uczestników biegu, Kuba został sklasyfikowany na 52. miejscu open oraz na 2. miejscu w kategorii wiekowej M16, czyli 16-19 lat.

W nagrodę otrzymał puchar oraz piękny pamiątkowy medal.