Weronika Kaźmierczak zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Młodzików w skoku wzwyż

Niemalże równo rok temu cieszyliśmy się z sukcesu, wtedy naszej świeżo upieczonej gimnazjalistki, Weroniki Kaźmierczak, która zwyciężyła w Europejskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w skoku wzwyż, a dziś mamy przyjemność radować się jej kolejnym sukcesem.

Impreza, zwana również małym memoriałem J. Kusocińskiego, zgromadziła w Słubicach 12 zawodniczek z Polski, które rywalizowały o miano najlepszej w kraju. Weronika była faworytką konkursu, ponieważ wygrała wszystkie zawody w poprzednim roku szkolnym 2015/2016, które rozgrywane były w jej kategorii wiekowej.

Nasza uczennica po wakacyjnej przerwie również okazała się być najlepsza, przeskakując poprzeczkę ustawioną na wysokości 162 cm.

Weronika jest bardzo zadowolona ze swojego startu i przede wszystkim ze złotego medalu, natomiast odczuwa lekki niedosyt z wyniku, gdyż jej rekord życiowy wynosi 167 cm. Ponieważ jest ambitną dziewczyną od razu zaznaczyła, że ma jeszcze rok na poprawienie tego wyniku i chce nadal ciężko pracować pod okiem swojego trenera p. Mieczysława Szymajdy.

Pamiętam, jak przed wakacjami rozmawiałem z Weroniką, która mówiła wtedy: chciałabym jeszcze zdobyć tytuł Mistrzyni Polski Młodzików  w Słubicach, ale te zawody odbędą się dopiero  25 września 2016r.