W końcu nadszedł ten dzień, dzień poznania wyników konkursów zorganizowanych w związku z świętowanym przez nas Tygodniem Literackim. Polonistki mogły w końcu powiedzieć: „Uff!”, gdyż w ostatnim czasie musiały (choć wcale nie chciały) opędzać się od rozentuzjazmowanego tłumu zakochanego w języku polskim, który nękał ich każdego dnia pytaniem: „Proszę pani, kto wygrał?” i bacznie obserwował każdy krok, każdą reakcję, każdy grymas pojawiający się na twarzy nauczycielek. Kto zatem wygrał?
„Złote pióro” od pana dyrektora trafiło do Konrada Miki (tak, to On zna wszystkie odpowiedzi dotyczące ortografii) i Pawła Pioruna. W konkursie literackim, który „zmuszał” uczestników do zmierzenia się ze słowami Jana Pawła II: „Nie kocha się, nie żyje się, nie umiera się na próbę…” nagrodę główną, w gimnazjum, otrzymała Paulina Lasota, a wyróżnienia Martyna Wojtczak i Zosia Błaszczyk, natomiast w liceum przyznano dwa wyróżnienia dla Karoliny Stasiak i Michaliny Wróbel. Z kolei niezwykle bujną wyobraźnią może pochwalić się Tomasz Sobczak – zwycięzca konkursu czytelniczego dotyczącego literatury fantastycznej. Jak się okazuje niektórzy otrzymali więcej niż jeden talent, ponieważ ten sam uczeń – mowa oczywiście o Tomku – posiadł dar pięknej recytacji. Zajął on, wraz z Weroniką Kunikowską, pierwsze miejsce w konkursie recytatorskim. Zaszczytne drugie przypadło Damianowi Janickiemu. Wspomniana już Weronika ujęła komisję także podczas konkursu poświęconego pamięci Jacka Kaczmarskiego, który zwyciężyła w kategorii: „recytacja”, natomiast w kategorii „wokalnej” bezkonkurencyjne okazało się wykonanie „Ballady katyńskiej” przez Annę Kapustę. Jeszcze konkurs fotograficzny – niewątpliwie z książką do twarzy jest Marcie Wiśniewskiej, Weronice Nowik i Weronice Markus. Zwycięzcy otrzymali książki, a słodkości trafiły do klas, które wygrały pojedynki literackie – 1b i 1a, 2b, 3b i do humanistów.
Jeszcze tylko piosenka o oraz dla polonistów i wielka gala dobiegła końca. Jutro te same emocje będą towarzyszyły uczniom szkoły podstawowej. Jeszcze wniosek – zgodnie z trójdzielną kompozycją wszelkich prac – radujący wszystkie polonistki – kochacie język polski!