Wspaniały sukces Julii Szymkowicz w Poznaniu

Sześcioro uczniów pijarskich szkół z Łowicza wystartowało w V Poznańskim Biegu im. o. Józefa Jońca, który odbył się w dniu 17 kwietnia br.

Bieg ten organizowany jest od pięciu lat przez pijarskie szkoły w Poznaniu dla uczczenia pamięci założyciela i wieloletniego dyrektora Stowarzyszenia „Parafiada”, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Do tegorocznej edycji biegu zgłosiło się prawie 1300 uczestników, w tym ponad tysiąc w biegach młodzieżowych z różnych szkół Poznania i okolic, a także z Krakowa i z Łowicza. Biegi młodzieżowe odbywały się z podziałem na kategorie wiekowe.

W kategorii juniorek młodszych na dystansie 1000 m wystartowało 39 zawodniczek. Wspaniały sukces odniosła nasza Julia Szymkowicz, która zwyciężyła w tym biegu. Tuż za podium, czyli na 4. miejscu finiszowała w tym biegu Julia Macho.

Pozostali pijarscy reprezentanci Łowicza też pobiegli bardzo dobrze. W kategorii młodziczek (49 zawodniczek), trzy uczennice z naszego Gimnazjum zajęły następujące miejsca: Joanna Radosz – 8. miejsce, Aleksandra Filipowicz – 9. miejsce i Róża Iwańska – 12. miejsce. Natomiast w kategorii chłopców klas V-VI szkół podstawowych (118 zawodników), Miłosz Włodarczyk przybiegł do mety na 9. miejscu.

Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli bieg, otrzymali od organizatorów piękne pamiątkowe medale oraz koszulki, a także inne drobniejsze upominki.

Julia Szymkowicz, otrzymała dodatkowo wspaniały puchar, dyplom oraz nagrodę rzeczową w postaci zegarka.