Złote medale Joanny Radosz i Jakuba Szrama w Biegu Chopina w Sochaczewie

W sobotę 11 czerwca biegacze UKS Pijarskiego Klubu Sportowego wystartowali w VII Biegu Chopina w Sochaczewie. Z 10-osobowej grupy przedstawicieli pijarskiego klubu najlepiej zaprezentowali się Joanna Radosz i Jakub Szram. Asia zwyciężyła w biegu gimnazjalistek na dystansie 1000 m, natomiast Kuba w pięknym stylu wygrał bieg główny na dystansie około 2 km (tzw. „Chopinowska mila”). Ciekawostką wartą zauważenia jest to, że na 400 metrów przed metą Kuba zgubił but, bo rozwiązało mu się sznurowadło i ten ostatni odcinek do mety przebiegł w jednym bucie, za co został nagrodzony gromkimi brawami.

Oprócz złotych medali, pijarscy biegacze zdobyli jeszcze dwa inne. Srebrny medal w biegu gimnazjalistów na dystansie 1000 m zdobył Michał Sobczak, natomiast w biegu głównym w klasyfikacji kobiet, brązowy medal zdobyła Anna Wojciechowska, absolwentka Pijarskiego LO startująca w barwach pijarskiego klubu.

Pozostali zawodnicy klubu zajęli następujące miejsca w swoich kategoriach wiekowych: Konrad Kaźmierski oraz Gabriela Włodarczyk – 4. miejsca, Aleksandra Filipowicz oraz Jan Kaźmierski – 5. miejsca, Michalina Czerwińska oraz Bartosz Lus (najmłodszy zawodnik wsród pijarskich biegaczy) – 7. miejsca. To był kolejny udany i bardzo obiecujący start Bartosza, gdyż jako pierwszoklasista zajął 7. lokatę w gronie 24 biegaczy w kategorii klas I-II szkół podstawowych.

Wszyscy uczestnicy Biegu Chopina otrzymali od organizatorów pamiątkowe medale, tym, którzy zajęli miejsca na podium wręczono nagrody rzeczowe, a zwycięzców poszczególnych biegów uhonorowano dodatkowo pucharami.