Złoty i srebrny medal w Ożarowie Mazowieckim

Sześć dziewcząt z pijarskich szkół uczestniczyło w XXVI Ożarowskim Biegu im. Janusza Kusocińskiego, który odbył się w Ożarowie Mazowieckim   w sobotę 14.06.2014 r. W biegu młodzieżowym w kategorii 13-16 lat na dystansie 1500 m znakomicie pobiegły nasze gimnazjalistki. W pięknym stylu zwyciężyła Julia Szymkowicz, a drugie miejsce, po imponującym finiszu, zajęła Joanna Radosz.

Bardzo dobrze pobiegły pozostałe dwie zawodniczki Pijarskiego Gimnazjum. Róża Iwańska zajęła piąte, a Martyna Wojtczak szóste miejsce.

W biegu głównym na dystansie 10 km, w którym uczestniczyło blisko 190 biegaczy w tym 47 kobiet, Pijarskie LO reprezentowały dwie zawodniczki: Izabela Stanisławska oraz Olga Zasada. Dla Olgi był to pierwszy w życiu start  w zawodach na tak długim dystansie. Obydwie dziewczyny pobiegły bardzo dobrze. Iza z czasem 51,53 min. zajęła XII miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet, a Olga finiszowała tuż za nią i z czasem 52,02 min. zajęła XIII lokatę.

Ponadto w kategorii wiekowej 17-34 lata Iza zajęła VII, a Olga VIII miejsce. Okazało się również, że Olga była najmłodszą uczestniczką ożarowskiego biegu głównego wśród kobiet.

Wszystkie nasze dziewczęta otrzymały piękne pamiątkowe medale za udział w biegu, a Julka oraz Asia, które zajęły miejsca na podium, otrzymały dodatkowo nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego oraz drobnego sprzętu elektronicznego. Nagrodę rzeczową otrzymała też Olga – najmłodsza uczestniczka biegu wśród kobiet.

Wszystkie nasze dziewczęta wzięły też udział w VIII Biegu Trzeźwości im. Błogosławionego Księdza Józefa Jankowskiego, który poprzedzał biegi opisane wyżej. W biegu tym nie jest prowadzona klasyfikacja zajętych miejsc lecz wszyscy, którzy ukończą bieg otrzymują pamiątkowe medale, a spośród jego uczestników losowane są nagrody rzeczowe. Szczęście w losowaniu miała Joasia Radosz, która wygrała karimatę.