Zwycięstwo Jakuba Szrama w XXIII Skierniewickim Biegu Niepodległości

Udziałem w XXIII Skierniewickim Biegu Niepodległości w dniu 11 listopada 2015 r. pijarscy biegacze zakończyli jesienny sezon startowy.

Ze Skierniewic przywieźli cztery medale. Złoty medal w biegu na dystansie 2000m w kategorii chłopców szkół ponadgimnazjalnych wywalczył Jakub Szram, a 2. miejsce zajął Leonard Siekiera. Obaj pijarscy licealiści byli w swojej kategorii bezkonkurencyjni i przybiegli do mety z dużą przewagą nad rywalami, a ich walka na finiszu o zwycięstwo była niezwykle pasjonująca. Dla Kuby było to znaczące wydarzenie. Odniósł pierwsze w tym roku zwycięstwo, a ponadto pokonał swojego szkolnego kolegę Lenka (tegorocznego mistrza powiatu), z którym do tej pory najczęściej przegrywał.

W kategorii dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych na dystansie 900m 3. miejsce zajęła Julia Szymkowicz, na 4. pozycji ukończyła bieg Julia Macho,  a Marta Graczyk przybiegła do mety na 8. miejscu.

W kategorii gimnazjalistek również na dystansie 900m 3. miejsce zajęła Joanna Radosz.

Wszyscy uczestnicy tej imprezy biegowej otrzymali od organizatorów nagrody rzeczowe w postaci plecaków, a ci, którzy zajęli miejsca na podium zostali dodatkowo udekorowani pięknymi pamiątkowymi medalami.