Zwycięstwo Mai Czerwińskiej w Ożarowie Mazowieckim

Cztery miejsca na podium, w tym jedno zwycięstwo wywalczyli pijarscy biegacze w biegach dziecięco-młodzieżowych towarzyszących XXXI Ożarowskiemu Biegowi im. Janusza Kusocińskiego, które odbyły się w sobotę 25 maja br.

Wspaniałe zwycięstwo w biegu dziewcząt klas VII, VIII szkół podstawowych oraz III gimnazjum na dystansie 1500m odniosła Maja Czerwińska, a na trzecim stopniu podium w tym biegu stanęła jej klubowa koleżanka Magdalena Filipowicz.

W biegu chłopców klas IV-VI szkół podstawowych na dystansie 1000m     2. miejsce zajął Szymon Pilichowski, który musiał uznać wyższość tylko jednego o rok starszego zawodnika z Ożarowa.

Bardzo udany debiut na imprezie biegowej w barwach Pijarskiego Klubu Sportowego zaliczyła Marysia Lendzion, która w biegu dziewcząt z roczników 2009-2011 na dystansie 600m zajęła 3. miejsce w gronie 20 rywalizujących zawodniczek.

Wszyscy biegacze w kategoriach dziecięco-młodzieżowych otrzymali od organizatorów piękne pamiątkowe medale, a najlepsza trójka w każdym biegu została nagrodzona dodatkowo atrakcyjnymi i wartościowymi nagrodami rzeczowymi.

Warto nadmienić, że przed rozpoczęciem biegów w poszczególnych kategoriach wiekowych, pijarscy biegacze wzięli udział w Biegu Trzeźwości im. bł. ks. Józefa Jankowskiego na dystansie 2500m. Był to bieg bez rywalizacji o miejsca, a udział w nim mógł wziąć każdy chętny bez względu na wiek. Uczestnicy biegu trzeźwości  otrzymali pamiątkowe medale, a potem odbyło się jeszcze losowanie nagród przygotowanych przez organizatorów . Wszyscy nasi biegacze mieli szczęście i wylosowali nagrody rzeczowe.