Bogaty dorobek medalowy pijarskich biegaczy w Nowej Suchej, w tym zwycięstwo Joanny Radosz

15-osobowa grupa pijarskich biegaczy wystartowała w XXIII Biegach Przełajowych im. Marka Kacprzaka w Nowej Suchej, które odbyły się w niedzielę 29 maja.

Biorąc udział w różnych kategoriach wiekowych biegacze UKS „Pijarskiego Klubu Sportowego” wywalczyli łącznie 7 miejsc na podium, a najlepiej zaprezentowała się Joanna Radosz, która w znakomitym stylu wygrała bieg w kategorii dziewcząt klas III gimnazjum na dystansie 900m.

Srebrne medale zdobyli: Gabriela Włodarczyk w kategorii dziewcząt klas I-II gimnazjum na dystansie 900m, Michał Sobczak w kategorii chłopców klas I-II gimnazjum na dystansie 1200m oraz Julia Szymkowicz w biegu głównym na dystansie 3 km w kategorii kobiet. Brązowe medale wywalczyli: Jan Kaźmierski w kategorii chłopców klas I-II gimnazjum, Róża Iwańska w kategorii dziewcząt klas III gimnazjum oraz Julia Macho w biegu głównym w klasyfikacji kobiet.

Bardzo dobrze zaprezentowali się dwaj najmłodsi pijarscy biegacze, dla których start w Nowej Suchej był debiutem w dużej imprezie biegowej. Bartosz Lus, uczeń klasy I Pijarskiej Szkoły Podstawowej, rywalizując w gronie około 30 zawodników, zajął 7. miejsce, a Piotr Włodarczyk z IV klasy, rywalizując w podobnej stawce biegaczy, przybiegł do mety na 6. pozycji.

W klasyfikacji zespołowej szkół gimnazjalnych, biegacze Pijarskiego Gimnazjum zajęli 2. miejsce i w nagrodę otrzymali piękny pamiątkowy puchar.

Wszyscy uczestnicy tych zawodów zostali obdarowani przez organizatorów reklamówkami pełnymi różnych nagród rzeczowych.