WYCIECZKI i WYJAZDY

Turystyka

Co roku w czasie gdy rocznik maturalny zmaga się z ich egzaminem dojrzałości, młodsi uczniowie naszego liceum mają okazję wziąć udział w kilkudniowych wycieczkach. Bardzo często wycieczki łączą zwiedzanie Polski jak i krajów sąsiadujących. Nasi uczniowie dostają szansę na poznanie kultury i zabytków naszych sąsiadów.

Uczniowie którzy poświęcą się nie tylko nauce i znajdą czas na szeroko pojęta pomoc w roli Animatora co roku mogą również liczyć na wdzięczność ze strony Ojca Rektora i Pana Dyrektora w postaci wycieczki. Do tej pory były to wycieczki zagraniczne z wieloma atrakcjami. 

Inne

Spotkanie Młodzieży Pijarskiej jest imprezą odbywającą się co roku w Krakowie. Uczniowie naszego liceum mają okazję spotkać się z rówieśnikami z innych szkół pijarskich z całej Polski. Przy okazji cały weekend jest możliwości do integracji, dobrej zabawy i okazją na spędzenie chwili czasu w modlitwie.

Uczniowie naszego Liceum mają możliwość wyjazdów na spektakle teatralne. Cały rok szkolny daje wiele okazji do poszerzania horyzontów i udziału w wyjazdach do najlepszych teatrów.

Erasmus +

  • Już trzy razy nasza szkoła uczestniczyła w projekcie Erasmus +.
    Po bardzo owocnej i udanej współpracy aplikujemy o możliwość realizacji czwartego projektu.
  • Uczniowie i nauczyciele Pijarskiego Liceum Ogólnokształcącego realizację kolejnego projektu rozpoczęli od ugoszczenia gości z trzech zaprzyjaźnionych krajów.
  • Następnym krokiem w realizacji projektu był wyjazd do pierwszego z trzech krajów, które nawiązały współpracę z naszą szkołą. Nasi reprezentanci wyruszyli do Rumunii.
  • Drugi wyjazd realizowany w ramach projektu Erasmus +, zawiódł naszych uczniów do pięknej Bułgarii.
  • Ostatnim z trzech planowanych wyjazdów w ramach programu wymiany był wyjazd do Włoch.

Integra

Co roku uczniowie którzy wybrali Pijarskie Liceum Ogólnokształcące mają okazję wziąć udział w wyjeździe integracyjnym. Wyjazd jest dla nich doskonałą okazją na poznanie nowych kolegów i koleżanek. Zapoznają się z życiem szkoły, które przedstawią im nasi obecni uczniowie pełniący funkcję animatorów. Maję też okazję na zadawanie pytań nauczycielom oraz ojcom pijarom.

Wyjazdy naukowe

 

Współpraca z Uniwersytetem Łódzkim i możliwość uczestniczenia uczniów klas o nachyleniu Medyczno – Przyrodniczym w projektach takich jak „Anatomiczna podróż do wnętrza dżdżownicy” i „Inwazja stawonogów”.

Współpraca z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego i możliwość uczestniczenia między innymi w konkursie „Matematyka Moja Pasja”.

Współpraca z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Łódzkiego i możliwość udziału w projektach takich jak, „Akademia Ciekawej Chemii”, „Chemia w doświadczeniach”.

Spotkanie z wykładowcami Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego w trakcie „Śród z polonistyką”.

Szansa dla przyszłych fizyków na współpracę z najlepszymi wykładowcami Politechniki Łódzkiej.

Spotkanie z wykładowcami Politechniki Warszawskiej z Wydziału Elektronicznego. 

Nasi uczniowie mają możliwość poznawania tajników mechaniki kwantowej w trakcie wykładów na Uniwersytecie Warszawskim. 

Współpraca z Katedrą Chemii SGGW Warszawa, szansa na sprawdzenie działania profesjonalnego sprzętu w Instytucie Nauk o Żywności.

Wykładowcy z Uniwersytetu Łódzkiego prowadzący zajęcia w gmachu naszej szkoły.

Nasi absolwenci będąc studentami najlepszych uczelni w Polsce z przyjemnością przybywają ponownie do naszej szkoły, aby poprowadzić zajęcia z ich młodszymi kolegami i koleżankami.

Wykładowcy Politechniki Łódzkiej uświetnili swoją obecnością obchody dnia liczby Pi w naszej szkole i poprowadzili ciekawe wykłady.

Nasi uczniowie zawsze mogą liczyć na wsparcie i pomoc ze strony ich starszych kolegów w wyborze kolejnej drogi edukacji. Co roku nasi absolwenci przybywają do naszej szkoły aby podpowiadać swoim młodszym kolegom.