Cztery medale pijarskich biegaczy w VI Skierniewickim Biegu Wiosny

Zdjęcie użytkownika Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu.Pięcioro biegaczy UKS „Pijarskiego Klubu Sportowego” uczestniczyło w VI Skierniewickim Biegu Wiosny, który odbył się 21 marca 2017 r. na obiektach skierniewickiego OSiR-u.

Biegi na różnych dystansach odbywały się z podziałem na kategorie wiekowe oraz osobno wśród dziewcząt i chłopców.

Pijarscy biegacze wywalczyli 4 medale, w tym 3 srebrne i 1 brązowy. Srebrne medale zdobyli: Gabriela Włodarczyk w kategorii gimnazjalistek na dystansie 1000m, Joanna Radosz w kategorii dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych też na dystansie 1000m oraz Jakub Szram w kategorii chłopców szkół ponadgimnazjalnych na dystansie 2000m.

Brązowy medal po zaciętej rywalizacji wywalczył Bartosz Lus w kategorii chłopców klas II szkół podstawowych na dystansie 200m.

W kategorii gimnazjalistów na dystansie 1400m wystartował Michał Sobczak. Biegł w 3-osobowej grupce, która uzyskała pewną przewagę na resztą zawodników i przybiegł do mety na drugiej pozycji, ale wówczas okazało się, że do mety jest jeszcze jedno okrążenie. Czołówkę zawodników zmylił jeden z sędziów obsługujących bieg, gdyż niefortunnie krzyknął do nich, że są na ostatnim okrążeniu, a w rzeczywistości do mety były jeszcze dwa. Za przedwczesny finisz Michał zapłacił potem utratą sił i bieg zakończył na 4.miejscu.

Uczestnicy skierniewickiej imprezy biegowej, którzy zajęli miejsca na podium otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo nagrody rzeczowe w postaci małych plecaczków.