II turniej o Puchar Prezesa UKS Pijarski Klub Sportowy

Zdjęcie użytkownika Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu.Po raz drugi został zorganizowany Turniej o Puchar Prezesa UKS Pijarski Klub Sportowy.

W tym roku odsłona tego turnieju odbyła się w postaci rozgrywek w siatkówce plażowej.

17 czerwca na boisku udostępnionym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łowiczu przy pływalni miejskiej, odbył się turniej dla młodzieży z roczników od 1999 roku. Lista zgłoszeniowa zapełniła się bardzo szybko, turniej był zaplanowany na dwanaście par.

Jednak w dniu turnieju dwie pary nie zgłosiły się do rywalizacji. Uroczystego otwarcia dokonał Prezes Klubu pan Tadeusz Rutkowski, organizatorem był trener prowadzący sekcję siatkarską pan Damian Górski, natomiast nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia główny pan Dominik Kuś. Zawodnicy podeszli do rywalizacji bardzo ambitnie i poziom turnieju stał na wysokim poziomie o czym świadczył czas pojedynczych wymian i ich intensywność, oraz czas trwania całego turnieju który rozpoczął się o godzinie 9, a ostatni gwizdek zabrzmiał około godziny 16. Dla każdego z zawodników przewidziane były drobne pamiątkowe upominki oraz medale, natomiast dla najlepszych czterech par organizator przewidział nagrody w postaci medali, statuetek za pierwsze miejsce, medali za trzy miejsca, toreb sportowych, piłek, czapek i karimat. W turnieju prowadzona była również statystyka meczowa na podstawie której wyłoniony został MVP turnieju, został nim zawodnik UKS Pijarski Klub Sportowy Jakub Kukieła.