Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2023/2024

Uczniowie Pijarskiej SP oraz Pijarskiego LO reprezentowali powiat łowicki w Finale Wojewódzkim Indywidualnych Biegów Przełajowych. Zawody odbyły się 28 września w Aleksandrowie Łódzkim.
Aż pięć zawodniczek Pijarskiej SP wystartowało w Igrzyskach Dzieci na dystansie 1000 m. Najlepiej pobiegła Kalina Czerwińska z czasem 3:58 min zajęła
27 miejsce na 85 zawodniczek. Tuż za nią przybiegła Maja Wojda z czasem 3:59 min. Alicja Gawinek uplasowała się na 37 miejscu z czasem 4:01 min. Krajewska Maria z czasem 4:05 min wbiegła na metę jako 40. Na 62 miejscu ukończyła zawody Natalia Kierzkowska z czasem 4:09 min.
Bartosz Pilichowski jako jedyny reprezentował naszą szkołę w Igrzyskach Dzieci chłopców, zajmując bardzo dobre 15 miejsce, z czasem 3:29 min w stawce 86 zawodników.
W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dziewcząt czyli klasy 7-8 wystartowała Maria Wolska z klasy 7a. W gronie 81 najlepszych zawodniczek z województwa łódzkiego, Marysia zajęła 13 miejsce z czasem 3:45 min na dystansie 1000 m.
W Licealiadzie Szkolnej Pijarskie LO reprezentował Szymon Pilichowski z klasy 2PE. Szymon biegł w gronie 61 zakwalifikowanych zawodników na dystansie 1500 m. Zajął rewelacyjne 6 miejsce z czasem 4:50 min poprawiając swój czas z pierwszej klasy z wyniku 5:12 min.