Julia Szymkowicz tryumfatorką Otwartych Mistrzostw Województwa Łódzkiego

W sobotę 6 listopada w Łodzi odbył się bieg Niepodległościowa 5 # LDZ OPEN, który miał rangę Otwartych Mistrzostw Województwa Łódzkiego w biegu na 5 km. Organizatorem biegu było Stowarzyszenie ZABIEGANI W ŁODZI, zajmujące się popularyzacją i upowszechnianiem sportu, turystyki i kultury, a współorganizatorem był Łódzki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. Bieg odbył się na terenie Aquaparku Fala, a trasa posiadała atest PZLA.

Do rywalizacji w tym biegu przystąpiła Julia Szymkowicz, zawodniczka  Pijarskiego Klubu Sportowego, która w tym sezonie jest w życiowej formie i sukcesywnie poprawia swoje rekordy życiowe na długich dystansach.

Bieg w Łodzi był pokazem jej obecnych możliwości. W dużym gronie zawodniczek i zawodników, Julia przybiegła do mety na 13. miejscu ogółem i na 1. miejscu wśród kobiet z dużą przewagą nad najgroźniejszymi rywalkami. Uzyskany czas 18;52 min. jest jej nowym rekordem życiowym na tym dystansie. W obecnym sezonie Julia uzyskiwała już lepsze czasy na dystansie 5 km, ale trasy tych biegów nie miały atestu PZLA, więc uzyskiwane czasy nie mogły być uznawane jako rekordowe.

Warto podkreślić, że bieg w Łodzi ukończyło 169 biegaczy, w tym 61 kobiet.

Sukces w tym biegu jest potwierdzeniem wspaniałej tegorocznej dyspozycji sportowej Julii. W trwającym nadal sezonie 2021, jest to ósme z rzędu zwycięstwo tej zawodniczki w biegu długim.

W dniu 11 listopada, Julia planuje wystartować w XXIX Skierniewickim Biegu Niepodległości. Bieg ten będzie ostatnim etapem tegorocznej Skierniewickiej Triady, a zawodniczka Pijarskiego Klubu Sportowego ma już na swoim koncie zwycięstwa w dwóch biegach długich w ramach tej Triady, zatem jest liderką klasyfikacji kobiet przed ostatnim biegiem zamykającym tegoroczny cykl.

Biegowi głównemu w Łodzi towarzyszyły biegi dla dzieci i młodzieży. Do rywalizacji w nich przystąpiło czworo biegaczy Pijarskiego Klubu Sportowego i wszyscy zajęli wysokie miejsca. W biegu chłopców z roczników 2007-2008 zwyciężył Szymon Pilichowski, a 2. miejsce zajął jego kolega klubowy Bartosz Lus. W biegu dziewcząt z roczników 2011-2012  2. miejsce zajęła Kalina Czerwińska, a w biegu chłopców z tych samych roczników 2. miejsce zajął Bartosz Pilichowski. Wszyscy wymienieni biegacze rywalizowali na dystansie 1000m.