Julka Szymkowicz oraz Iza Stanisławska na najwyższym podium w Teście Coopera

W dniu 21 września 2013 r. dziewięć dziewcząt Pijarskich Szkół w Łowiczu uczestniczyło w jesiennej edycji Testu Coopera w Erminowie k/Sochaczewa. Zawody, których organizatorem jest Klub Maratończyka „Aktywni” Sochaczew polegały na tym, że zawodniczki i zawodnicy podzieleni na kategorie wiekowe, biegli ze startu wspólnego 12 minut. Zwycięzcą zostawał ten, kto w tym czasie przebiegł najdłuższy dystans.

Biegaczki z Pijarskich Szkół zaprezentowały się znakomicie. W kategorii dziewcząt gimnazjum, w gronie 25 rywalizujących zawodniczek, przybiegły na pięciu pierwszych miejscach. Zwyciężyła  Julia Szymkowicz, która przebiegła najdłuższy dystans (2550 m), II miejsce zajęła Martyna Wojtczak (2458 m), na III miejscu zawody ukończyła Weronika Kołudzka (2439 m), a IV miejsce ex aequo zajęły Marianna Zygmunt i Monika Wasilewska (2309 m). W kategorii 16-19 lat na najwyższym podium stanęła Izabela Stanisławska, która przebiegła najdłuższy dystans (2510 m).

Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli Test Coopera, otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy poszczególnych kategorii, w tym Julka Szymkowicz oraz Iza Stanisławska, dodatkowo piękne puchary.

W związku z tym, że najważniejszym celem organizowania Testu Coopera jest popularyzacja masowego biegania, 9 szkół z największą liczbą uczniów na zawodach zostało nagrodzonych ufundowanymi przez sponsorów wspaniałymi pucharami. Pijarskie Gimnazjum zajęło w tej klasyfikacji trzecie miejsce.