Kacper Opalski mistrzem powiatu łowickiego na ergometrze wioślarskim.

Zdjęcie użytkownika Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu.W dniu 02 marca 2017 r. po raz pierwszy zorganizowano Mistrzostwa Powiatu Łowickiego Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych na Ergometrze Wioślarskim.

Do zawodów przystąpić mogły zespoły składające się z dwóch zawodników uczęszczających do tej samej szkoły. Zespół składał się z chłopaka i dziewczyny, a każde z nich miało zadanie pokonać dystans 1000 m w jak najkrótszym czasie.

Pijarskie Gimnazjum reprezentowali Jan Ciesielski i Izabella Opalska, natomiast Liceum wystartowało w składzie: Kacper Opalski z Patrycją Lademan oraz Leonard Siekiera z Klaudią Majer. Rywalizacja w Mistrzostwach odbywała się z podziałem na klasyfikację zespołową i indywidualną. Ponieważ do punktacji generalnej zaliczone zostały wyniki uzyskane przez drużynę, reprezentanci gimnazjum uplasowali sie  na 4 miejscu, natomiast w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych  na 3 miejscu zawody ukończyli Kacper Opalski z Patrycją Lademan. W klasyfikacji indywidualnej w kategorii szkół gimnazjalnych 3 miejsce zdobyła Iza Opalska. Największy sukces należał jednak do Kacpra Opalskiego, który w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych okazał sie bezkonkurencyjny i dystans 1000 m pokonał w czasie 3 minut i 15 sekund uzyskując najlepszy wynik spośród wszystkich startujących. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.