Sztafeta 4 x MISTRZ

W czwartek 21.09.2023 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych organizowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. Pijarscy uczniowie wystartowali w pięciu kategoriach szkolnych prezentując świetną formę. Każda sztafeta składała się z 6 biegaczy którzy kolejno biegli dany dystans, a następnie przekazywali pałeczkę sztafetową następnej osobie.

W Igrzyskach Dzieci (tj. kategoria szkół podstawowych klas 4-6), reprezentacja dziewcząt na dystansie 800m pewnie zwyciężyła z przewagą 35s do drugiego zespołu w stawce 7 szkół. Chłopcy z tej samej kategorii, startując na tym samym dystansie po dobrze taktycznie rozegranej walce z sześcioma innymi zespołami zajęli 1 miejsce, również awansując do półfinału wojewódzkiego.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej chłopców, pewnie wygrali uczniowie z kategorii szkół podstawowych klas 7-8, utrzymując pierwszą pozycję od pierwszej do ostatniej zmiany.

Chłopcy z Liceum po zaciętej walce, na ostatniej zmianie wywalczyli Mistrzostwo Powiatu tym samym awansując do półfinału wojewódzkiego. Dziewczętom z LO również po rywalizacji na ostatnim okrążeniu udało się wskoczyć na podium zdobywając puchar za 3 miejsce.

Igrzyska Dzieci (dziewczęta): Kalina Czerwińska, Maja Wojda, Alicja Gawinek, Lena Stańczyk, Maja Lewandowska, Natalia Kierzkowska, rezerwowa Lena Górska.

Igrzyska Dzieci (chłopcy): Bartosz Pilichowski, Nikodem Kostrzewa, Jan Dałek, Kacper Pluta,  Maciej Myssura, Aleksander Wojda.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej (chłopcy): Szymon Kołudzki, Szymon Dragan, Damian Grzywacz, Maciej Grzelak, Szymon Siekiera, Mateusz Szczepanik.

Licealiada Szkolna (dziewczęta): Maja Czerwińska, Jagoda Znyk, Julia Wojda, Marcelina Lewandowska, Aleksandra Szczepanik, Anastazja Wojciechowska.

Licealiada Szkolna (Chłopcy): Szymon Pilichowski, Mateusz Wójcik, Bartosz Lus, Patryk Banaszczak, Jan Świeszkowski, Jan Filipowicz, rezerwowy Hubert Polit.