15. Parafiada Środowisk Pijarskich

W dniach od 29 kwietnia do 2 maja 2016 grupa uczniów Pijarskiej Szkoły Podstawowej oraz Pijarskiego Gimnazjum Królowej Pokoju w Łowiczu uczestniczyła w 15. Parafiadzie Środowisk Pijarskich im. o. Józefa Jońca w Krakowie. W tegorocznej imprezie wzięło udział 170 osób. Zgłoszono reprezentacje z pijarskich parafii: Bolszewa, Jeleniej Góry, Rzeszowa, Łapsz Niżnych oraz z Rakowic i Wieczystej z Krakowa. Licznie były reprezentowane szkoły z: krakowskiego gimnazjum, Elbląga, Katowic, Poznania i Łowicza.

Młodzież brała udział w następujących konkurencjach oddzielnie dla szkół podstawowych i oddzielnie dla gimnazjów: piłka nożna, koszykówka, piłka siatkowa, tenis stołowy, biegi oraz konkurs wiedzy.

Gimnazjaliści okazali się mocnymi faworytami w grach zespołowych. Wygrali wszystkie mecze w grupach, zarówno w piłce nożnej, jak i w siatkówce. W obu dyscyplinach zajęli I miejsce. Nasi uczniowie stoczyli bardzo zacięty mecze w koszykówce o pierwsze miejsce z reprezentacją z Warszawy. Niestety, przegrali różnicą 3 punktów. Mecz był bardzo wymagający, a zawodnicy walczyli do ostatnich sekund.

Z kolei w konkursie wiedzy „Kraków miasto miłosierdzia” wysokie II miejsce zajął Dominik Fudala (GIM), a Jakub Dąbrowski (SP) VII miejsce. W biegach terenowych na dystansie 1000 m. Aleksander Krajewski uzyskał V miejsce.

Uczniowie z szkoły podstawowej zostali mistrzami w piłce siatkowej, zajęli I miejsce, pokonując wszystkie drużyny w swojej kategorii.

W klasyfikacji końcowej zajęliśmy IV miejsce.

Skład reprezentacji szkoły podstawowej: Konrad Kaźmierski, Dominik Kwintal, Oskar Klimkiewicz, Piotr Dąbrowski, Jakub Dąbrowski, Piotr Włodarczyk, Dominik Nowak, Mateusz Wolski, Antoni Wolski.

Skład reprezentacji gimnazjum: Aleksander Krajewski, Jan Haczykowski, Mateusz Polit, Damian Janicki, Michał Lasota, Dominik Fudała, Paweł Tomala.

Opiekunowie i trenerzy: o. Dariusz Lorenc, Dominik Kuś.