Pijarskie biegaczki na podium w Ożarowie Mazowieckim

W sobotę 15 czerwca 2013 r., troje uczniów Pijarskich Szkół (Izabela Stanisławska, Julia Szymkowicz i Paweł Piorun) wzięło udział w biegach ulicznych w Ożarowie Mazowieckim.

Biegiem głównym był jubileuszowy XXV Ożarowski Bieg im. Janusza Kusocińskiego na dystansie 10 km, w stawce którego, wśród ponad 80 biegaczek i biegaczy wystartowała Iza Stanisławska. Biegnąc po raz pierwszy  w życiu na zawodach tak długi dystans, wypadła znakomicie. W klasyfikacji generalnej kobiet zajęła VIII miejsce i otrzymała piękny pamiątkowy medal, natomiast w kategorii wiekowej od 17 do 34 lat stanęła na najwyższym podium i w nagrodę otrzymała z rąk burmistrza Ożarowa aparat fotograficzny marki Nikon.

Ponadto okazało się, że Iza była najmłodszą uczestniczką tego biegu. Z tego tytułu otrzymała jeszcze jedną nagrodę w postaci słuchawek marki Philips.

W biegach towarzyszących zorganizowanych dla dzieci i młodzieży równie dobrze spisali się Julia Szymkowicz i Paweł Piorun. W kategorii od 14 do 16 lat w biegu na dystansie 1500 m Julka zajęła II miejsce, a Paweł V miejsce. Obydwoje otrzymali pamiątkowe medale, a Julka za zajęcia miejsca na podium otrzymała dodatkowo nagrodę rzeczową w postaci śpiwora turystycznego.