Udany występ pijarskich biegaczy w Nowej Suchej

W sobotę 18 maja w Nowej Suchej odbyły się XXVI Biegi Przełajowe im. Marka Kacprzaka. Wystąpiła w nich 10-osobowa grupa biegaczy UKS Pijarskiego Klubu Sportowego z Łowicza.

Najpierw miał miejsce szereg biegów dla dzieci i młodzieży z podziałem na kategorie wiekowe, a na koniec odbył się bieg główny na dystansie 3 km.

Pijarscy biegacze wywalczyli w tej rywalizacji sześć miejsc na podium, w tym dwa zwycięstwa, a także zdobyli puchar za trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych. Puchar był niespodzianką, bowiem pijarscy biegacze stanowili dość małą grupę w porównaniu do uczestników z innych szkół. Do jego zdobycia przyczyniło się kilka wysokich lokat zajętych w różnych kategoriach wiekowych.

Zwycięstwa odnieśli: Bartosz Pilichowski na dystansie 300m w kategorii chłopców klas I-II szkół podstawowych oraz Joanna Radosz w biegu głównym w klasyfikacji kobiet.

Trzeba podkreślić, że osiągnięcie Bartka Pilichowskiego w Nowej Suchej jest drugim zwycięstwem z rzędu, gdyż tydzień wcześniej wygrał bieg w Konstantynowie Łódzkim. W Nowej Suchej ze sporą przewagą pokonał 24 rywali, mimo że większość stanowili zawodnicy o rok starsi od niego, bowiem Bartek jest uczniem pierwszej klasy.

Warto też nadmienić, że zwycięstwo Bartka w ostatnich zawodach jest jubileuszowym dwusetnym zwycięstwem zawodnika pijarskiej grupy biegowej licząc od 2009 roku.

Drugie miejsca w swoich biegach zajęli: Dominika Bystrońska na dystansie 600m w kategorii dziewcząt klas III-IV, Bartosz Lus na dystansie 600m w kategorii chłopców klas III-IV, Maja Czerwińska na dystansie 900m w kategorii dziewcząt klas VII-VIII oraz Jan Filipowicz na dystansie 1200m w kategorii chłopców klas VII-VIII.

Najlepsza trójka biegaczy w każdym biegu otrzymała od organizatorów piękne medale. Ci, którzy zajęli miejsca 4-10, otrzymali nieco mniejsze medale za udział w biegu, a wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli bieg, byli nagradzani torbami pełnymi różnych drobnych upominków od sponsorów.