Bogaty dorobek pijarskich biegaczy w XXV Łowickich Biegach Trzeźwości

Zdjęcie użytkownika Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu.10-osobowa grupa biegaczy UKS „Pijarskiego Klubu Sportowego” wzięła udział w XXV Łowickich Biegach Trzeźwości, które odbyły się na łowickich Błoniach w sobotę 07.10.2017 r.

Ośmioro spośród nich stanęło w swoich biegach na podium. Złote medale wywalczyli: Maja Czerwińska w kategorii klas V-VI szkół podstawowych na dystansie 500m, Michał Sobczak w kategorii gimnazjalistów na dystansie 1400m oraz Julia Szymkowicz w biegu głównym na dystansie 5 km w klasyfikacji kobiet.

Srebrne medale zdobyli: Jan Filipowicz w kategorii klas V-VI szkół podstawowych na dystansie 700m oraz Oliwia Kazimierczak w kategorii gimnazjalistek na dystansie 900m.

Na brązowe medale zapracowali: Bartosz Lus w kategorii klas III-IV szkół podstawowych na dystansie 600m, Jan Kaźmierski w kategorii gimnazjalistów na dystansie 1400m oraz Jakub Szram w biegu głównym na dystansie 5 km.
Pozostali reprezentanci Klubu, czyli Anna Wojciechowska i Konrad Kaźmierski zajęli piąte miejsca w swoich biegach.

Oprócz klubowiczów, w tych biegach uczestniczyło wielu innych uczniów pijarskich szkół. Najlepiej spośród nich spisał się Szymon Pilichowski, który w pięknym stylu wygrał bieg na dystansie 600m w kategorii klas III-IV szkół podstawowych.

Uczestnicy biegów otrzymali od organizatorów pamiątkowe medale i dyplomy, a tym, którzy znaleźli się na podium, wręczono dodatkowo wspaniałe puchary oraz drobne upominki rzeczowe.